Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Goście specjalni na zgrupowaniu Australii. Jest Anastasi, będzie „Miśkin”

10.05.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Od poniedziałku w Jastrzębiu-Zdroju trwa zgrupowanie reprezentacji Australii pod wodzą trenera Marka Lebedewa.

Co ciekawe, opiekun siatkarskich „Kangurów” zaprosił do współpracy innych szkoleniowców, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z podopiecznymi naszego trenera, ale sami też podpatrują jego metody pracy.

Słynny Włoch szkoli przyjmujących, środkowi pod okiem niemieckiej gwiazdy

Wśród zaproszonych znaleźli się były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie trener LOTOS-u Trefla Gdańsk Włoch Andrea Anastasi, była gwiazda legendarnego Sisleya Treviso Stefan Hubner, mistrz Polski z naszym Klubem, a obecnie nowy trener Effectora Kielce Wojciech Serafin oraz kilku innych mniej znanych trenerów z Polski oraz zagranicy.

– Za zaproszonymi gośćmi przemawia po pierwsze to, że są doświadczonymi i dobrymi trenerami, ale także to, że każdy z nich w przeszłości sam był zawodnikiem. Chciałem, żeby moi podopieczni otrzymali cenną naukę, ale również zależało mi na tym, by wiedzę przekazał im ktoś z perspektywy byłego gracza. Jest tak, że zawodnicy często uczą się od siebie. Są rzeczy, których trenerzy nie są w stanie wyjaśnić zawodnikom, a których gracze muszą sami doświadczyć – wyjaśnia Mark Lebedew.

Anastasi lubi Jastrzębie

Podczas środowych zajęć trener Anastasi jako były przyjmujący skupił się na pracy z przyjmującymi, zaś Hubner z racji swoich byłych boiskowych powinności szkolił środkowych.

Andrea Anastasi przyznaje, że nie trzeba było go długo namawiać do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

– Stoję na stanowisku, że jeśli chcesz być trenerem, musisz być otwarty i uczyć się w każdym momencie, kiedy tylko możesz. Jestem po sezonie ligowym, mam trochę wolnego czasu, a że lubię go inwestować w siatkówkę, to jestem. Wierzę w to, że moje wskazówki pomogą siatkarzom z Australii poprawić się pod względem sportowym. A element przyjęcia w tej dyscyplinie jest moim zdaniem kluczowy – mówi jeden z najbardziej utytułowanych trenerów siatkarskich i były selekcjoner biało-czerwonych.

Anastasi jednocześnie dodaje, że generalnie rzecz biorąc bardzo lubi Jastrzębie. – To niesamowite miejsce dla siatkówki. Wielka historia. Tak naprawdę o Jastrzębiu po raz pierwszy usłyszałem, kiedy swoją pracę zaczynali tu włoscy trenerzy: Tomaso Totolo i Roberto Santilli. Cieszę się z sukcesu wywalczonego przez Jastrzębie w tym sezonie. Jak najbardziej na to zasłużyliście  – podkreśla Włoch.

Hubner pamięta czasy lodowiska

Jego dotychczasowy asystent w LOTOS-ie, a w przeszłości mistrz Polski z Jastrzębskim Węglem, Wojciech Serafin również widzi same pozytywy w swoim udziale w zgrupowaniu Australijczyków. – Taka „inspiracja” na pewno mi się przyda w pracy pierwszego szkoleniowca Effectora Kielce. Trzeba się rozwijać i korzystać z takich okazji. Jest świetny moment, żeby podpatrzeć pracę Marka Lebedewa – mówi Serafin.

Dla Stefana Hubnera to również nie pierwsza wizyta w Jastrzębiu-Zdroju. 10 lat temu wystąpił tutaj w barwach wielkiego włoskiego klubu Sisley Treviso w europejskich pucharach.

– Pamiętam, że graliśmy wówczas na lodowisku, gdzie trybuny były oddalone od płyty boiska. Dziś jesteśmy w pięknej hali. Są tu znakomite warunki do pracy, o jakich marzy każdy Klub – uważa były środkowy bloku, a obecnie trener klubu niemieckiej Bundesligi SVG Lüneburg. Z trenerem Lebedewem znają się od kilkunastu lat i jak przyznaje, uważnie śledzi jego pracę i wzoruje się na nim.

Do pracy z rozgrywającymi zaproszony został były zawodnik Jastrzębskiego Węgla Michal Masny. Słowak ma się pojawić w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w najbliższy poniedziałek.

 – To wszystko ma służyć temu, by gracze reprezentacji Australii podnieśli swoje umiejętności – podkreśla trener Lebedew.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin