Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Zwycięski sparing z beniaminkiem PlusLigi

04.10.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem pokonujemy beniaminka PlusLigi Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1. Dziękujemy rywalom za wartościową grę kontrolną, a kibicom za liczne przybycie i głośny doping.

W środowym sparingu z Exact Systems Hemarpol Częstochowa z powodu urazów nie mogli wystąpić nasi przyjmujący: Rafał Szymura i Mateusz Jóźwik. W związku z tym w linii przyjęcia zagrał dziś nominalny atakujący Ryan Sclater.  Wyjściowy skład naszej drużyny przedstawiał się następująco:  Patry, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Sedlacek, Sclater, Makoś (libero).

Pierwszy set padł łupem naszych rywali, w których szeregach brylował atakujący Dawid Dulski, zdobywca 8 punktów (25:19). Od drugiej partii nasz zespół zabrał się ostro do pracy i odtąd gra toczyła się już pod dyktando naszej ekipy. W drugiej partii wygraliśmy 25:20, zaś w trzecim secie także byliśmy górą, tym razem w stosunku 25:19.

Pomimo rotacji w składzie (szansę gry otrzymali m.in. zawodnicy z Akademii Talentów – libero Jakub Jurczyk i Maksymilian Peliński oraz środkowy Mykola Kuc) obraz gry nie uległ zmianie i to nasza drużyna sięgnęła po zwycięstwo w czwartej odsłonie (25:17) i w całym sparingu 3:1.

Jastrzębski Węgiel – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (19:25, 25:20, 25:19, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Sedlacek, Sclater, Makoś (libero) oraz Skruders, Markiewicz, Jurczyk (libero), Peliński (libero), Kuc

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Dulski, Kowalski, Hain, Janus, Espeland, Kogut, Takahasi (libero) oraz Keturakis, Borkowski, Jenness, Rymarski, Jaskuła (libero), Sobański

POMECZOWE STATYSTYKI 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin