Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Zwycięska seria trwa! Kolejna trzysetowa wygrana Jastrzębskiego Węgla

08.01.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W meczu 15. Kolejki Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Stal Nysa 3:0. Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo naszej drużyny bez straty seta!  

Sobotni mecz rozpoczął się od punktowego bloku Mitchella Stahla. Na tę akcję skutecznie odpowiedzieli Jurij Gladyr oraz Tomasz Fornal. Początkowy fragment miał wyrównany przebieg. Błąd Wassima Ben Tary, a następnie udane kontry Fornala i Jana Hadravy skutkowały wynikiem 9:6 dla JW. Po czasie wziętym przez trenera Daniela Plińskiego gospodarze zrobili przejście, ale zaraz potem mocno odpowiedział im Rafał Szymura – najpierw z lewego skrzydła, a potem z szóstej strefy (11:7). Blok Benjamina Toniuttiego na Ben Tarze oznaczał rezultat 12:7 i drugą przerwę na żądanie szkoleniowca Stali. Tym razem kolejna akcja po pauzie była dla nas zwycięska. Przesądził o tym pojedynczy blok Fornala (13:7). Błędy Ben Tary na zagrywce i Moustaphy M’Baye w ataku złożyły się na rezultat 17:10 dla naszej ekipy. Przy stanie 20:13 na placu gry pojawił się Trevor Clevenot, który z miejsca popisał się blokiem na Kamilu Kwasowskim! Nasi rywale nieco podgonili wynik przy serwisie Stahla, ale ostatnie słowo w secie należało do naszej drużyny, a konkretnie do Hadravy (25:18).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU (FOT. MAGDALENA KOWOLIK).

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony naszych rywali. Spora w tym zasługa świetnie serwującego Ben Tary (4:1). Serię Tunezyjczyka przerwał Fornal, a Szymura obijając blok gospodarzy dał nam wyrównanie (4:4). Blok Hadravy na Kwasowskim wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, a w następnej akcji Ben Tara „wyrzucił” piłkę w aut (7:5). Nyska drużyna wyrównała, ale później znów – na nasze szczęście – zaczęła popełniać błędy (10:7). Piękny atak Hadravy po prostej utrzymał nasz trzypunktowy zapas, a chwilę potem Gladyr dołożył blok na Kwasowskim. Do tego Szymura pewnie zwieńczył atak z „pipe’a”, co przełożyło się na wynik 13:8. Po autowym ataku Bartosza Bućki (zastąpił Kwasowskiego) na tablicy pojawił się wynik 16:11. Niebawem asem serwisowym popisał się Ben Toniutti (18:11). W szeregach gospodarzy doszło do zmiany na rozegraniu. Marcina Komendę zastąpił Patryk Szczurek. Kolejny w tym meczu blok Hadravy był równoznaczny z wynikiem 21:13. Wkrótce potem Czech raz jeszcze popisał się blokiem (tym razem na Bućce), co złożyło rezultat 23:14. Drugą partię „zamknęła” zepsuta przez Szczurka zagrywka (25:16).

Początek trzeciej partii to dobra skuteczność Fornala oraz pewność Łukasza Wiśniewskiego w bloku oraz ofensywie (4:3). Efektowna kontra Toniuttiego z Gladyrem poskutkowała wynikiem 6:4, a później Gladyr dołożył kolejne punkty blokiem oraz atakiem (8:4). Zaskakujący „skrót” z pola serwisowego autorstwa Hadravy był jednoznaczny z wynikiem 10:5. Gladyr nie zwalniał tempa na siatce i dokładał kolejne „oczka” blokiem (12:6). Fantastyczne akcje Toniuttiego z Szymurą oraz Fornalem przez szóstą strefę skutkowały wynikiem 16:11. Przy serwisie Stahla nasi rywale zmniejszyli straty do dwóch punktów, co było równoznaczne z pierwszą w tym spotkaniu przerwą na żądanie trenera Andrei Gardiniego. Po czasie Amerykanin wreszcie się pomylił. Przy stanie 18:15 nasz szkoleniowiec raz jeszcze wprowadził na plac gry Clevenota oraz Tervaporttiego. Po asie debiutującego w Stali Nysa Marokańczyka Zouheira El Graouiego Stal miała już tylko punkt straty do naszej drużyny (18:17). Świetna postawa Fornala na siatce ponownie dała naszej ekipie głębszy oddech (21:18). As Patryka Szwaradzkiego znów sprawił, że nyska drużyna miała tylko punkt straty (21:20). Na szczęście wytrzymaliśmy napór ze strony przeciwników i po akcji Toniuttiego z Gladyrem wygraliśmy trzeciego seta i cały mecz w stosunku 3:0.

Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo naszej drużyny bez straty seta!

MVP: Tomasz Fornal.

Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 22:25)

Stal Nysa: Ben Tara, Komenda, M’Baye, Stahl, Kwasowski, El Graoui, Ruciak (libero) oraz Bućko, Szczurek, Szwaradzki, Dębski

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Clevenot, Tervaportti

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin