Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Znów komplet punktów, znów „na czysto”. Wicemistrz Niemiec bez szans w starciu z Jastrzębskim Węglem

13.01.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał wicemistrza Niemiec VfB Friedrichshafen 3:0. Dzięki temu zwycięstwu umocniliśmy się na czele grupy A. Jednocześnie była to 10. z rzędu wygrana naszej ekipy bez straty seta.

Od pierwszych akcji premierowej odsłony nasza drużyna starała się narzucić tempo gry. Znacznie pomogły w tym mocne zagrywki Jana Hadravy (7:2). Nasi rywale sami również popełniali błędy, zwłaszcza w ataku. Z kolei nasz zespół świetnie radził sobie w obronie i wyprowadzał skuteczne kontry. Trener gospodarzy Mark Lebedew swój pierwszy czas wziął przy stanie 6:2, ale wkrótce potem po raz drugi sięgnął po przerwę na żądanie (14:9). Benjamin Toniutti uruchamiał wszystkie strefy, a jego egzekutorzy robili, co do nich należało. Wicemistrzowie Niemiec próbowali „kąsać” nas zagrywką, ale najczęściej popełniali przy tym błędy. Sprytna „kiwka” naszego kapitana, którą oszukał przeciwników,  oznaczała wynik 18:11. W naszej ofensywie błyszczał Trevor Clevenot. On też zapewnił nam piłki setowe przy stanie 24:15, a kropkę nad „i” postawił pewnym atakiem z piłki przechodzącej Łukasz Wiśniewski (25:15).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

Drugą część meczu rozpoczęliśmy równie dobrze, jak pierwszą. Już przy wyniku 4:1 dla Jastrzębskiego Węgla szkoleniowiec VfB sięgnął po przerwę na żądanie. Nasz zespół nie zamierzał jednak zwalniać tempa (8:4). Natomiast nasi rywale byli pozbawieni argumentów w grze. Błędy w ofensywie szczególnie mnożył po ich stronie atakujący Simon Hirsch. U nas efektownie wyglądały zwłaszcza akcje Toniuttiego z Clevenotem grane przez szóstą strefę (10:4). Przy stanie 14:11 dla naszego zespołu trener Andrea Gardini dokonał zmiany na przyjęciu. Tomasza Fornala zmienił Rafał Szymura, natomiast chwilę później roszady w JW były jeszcze głębsze. Na placu gry zameldowali się bowiem Eemi Tervaportti i Arpad Baroti. Obraz gry nie ulegał jednak zmianie. To nasza ekipa wciąż nadawała ton wydarzeniom na boisku (18:12). Piękny, silny atak Tervaporttiego z piłki sytuacyjnej złożył się na rezultat 22:16. Akcję na wagę wygranej w drugim secie skończył Węgier Baroti (25:17).

Trzecią partię rozpoczęliśmy fenomenalnie, a największa w tym zasługa znakomicie serwującego Wiśniewskiego. Rywale „zdjęli” z pola serwisowego naszego środkowego dopiero przy stanie 7:1 dla JW. Później w kilku akcjach dobrze spisał się na prawym skrzydle Baroti, który wraz z Tervaporttim i Szymurą pozostali na placu gry. Pomyłki graczy VfB w ataku plus nasze skuteczne kontry (Clevenot, Baroti) skutkowały wynikiem 17:5. Przy stanie 20:7 szanse gry otrzymali jeszcze Jakub Macyra i Wojciech Szwed. Punkt Macyry po ataku ze środka złożył się na rezultat 23:9. W ostatniej akcji seta i meczu Lukas Maase popełnił błąd w ataku.

Dzięki tej wygranej nasz zespół umocnił się na pozycji lidera grupy A. W trzech dotychczasowych spotkaniach Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel zdobył komplet dziewięciu punktów, nie tracąc ani jednego seta. Jednocześnie była to 10. z rzędu wygrana naszej ekipy bez straty seta.

W niedzielę kolejne starcie z udziałem naszej drużyny. W rozgrywanym awansem meczu 18. kolejki PlusLigi podejmiemy w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Asseco Resovię Rzeszów (godz. 14:45, Polsat Sport).

MVP: Trevor Clevenot.

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)

VfB Friedrichshafen: Hirsch, Thiel, Van Berkel, Bohme, Vicentin, Muniz, Aylsworth (libero) oraz Cacić, Kvrzić, Maase, Aganits

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Baroti, Tervaportti, Macyra, Szwed

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin