Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Zmiany w sztabie szkoleniowym Jastrzębskiego Węgla

25.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Przed sezonem 2024/2025 w sztabie szkoleniowym naszego Klubu nastąpiło kilka zmian personalnych.

Jeśli chodzi o nasz sztab szkoleniowy, to najważniejszą informacją jest to, że na jego czele pozostaje trener Marcelo Mendez, który przedłużył kontrakt z Klubem na kolejny sezon. W następnym sezonie współpracę z Jastrzębskim Węglem będą kontynuowali trzej jego asystenci: Henrique Furtado, Leszek Dejewski i Bogdan Szczebak. Drugi rok z rzędu statystykiem drużyny będzie syn trenera Marcelo Mendeza, Juan.

Współpracę z naszym Klubem kończy natomiast trener przygotowania motorycznego, Federico Baroni, który pracował w Jastrzębskim Węglu przez dwa sezony. – Ten klub i to miasto na zawsze pozostaną w moim sercu. Z jednej strony mam na myśli sferę zawodową, to co wspólnie wypracowaliśmy, ale ważniejsza jest pamięć o ludziach, z którymi dzieliłem tutaj niesamowite momenty. Te kwestie są najważniejsze – mówi „Fede” Baroni, który wrócił do ojczyzny.

Jego miejsce zajmie 41-letni rodak Baroniego Matias Koichi Rebelles, który obecnie odpowiada za przygotowanie motoryczne żeńskiej kadry Argentyny, a w minionym sezonie ligowym pełnił tę rolę w zespole wicemistrza Rumunii, Arcada Galați. Wcześniej był zatrudniony w klubach z Kuwejtu, Kataru, młodzieżowych kadrach Argentyny U21, U19 i U17, a także w rodzimych klubach: Bolivar Voley, UNTREF Voley, Club Ciudad de Buenos Aires i Club de Amigos.

Jestem z tego faktu bardzo szczęśliwy. Bycie członkiem sztabu jednej z najlepszych drużyn na świecie to zaszczyt i ogromna odpowiedzialność, a praca z graczami na najwyższym poziomie będzie wielkim, osobistym wyzwaniem. Jestem gotów pomóc zespołowi w sprostaniu wyzwaniom w nadchodzącym sezonie – mówi Matias.

Z naszym Klubem rozstają się również obaj fizjoterapeuci: Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman.

Bartosz pracował z pierwszym zespołem Jastrzębskiego Węgla od sezonu 2018/2019 (wcześniej w Akademii Talentów JW). Był w sztabach: Ferdinando De Giorgiego, Roberto Santilliego, Slobodana Kovaca, Luke’a Reynoldsa, Andrei Gardiniego i Marcelo Mendeza. Z kolei Korneliusz pracował w naszym Klubie od sezonu 2020/2021. Obaj świętowali z Jastrzębskim Węgla trzy tytuły mistrzowskie w PlusLidze wywalczone w latach: 2021, 2023 i 2024.

– Czuję ogromne przywiązanie do Klubu, do osób które tu pracują, do całego środowiska. Zawsze będę wracał na jastrzębską halę z dużym sentymentem – przyznaje Bartosz Celadyn.

– Dziękuję bardzo obu naszym fizjoterapeutom – Bartkowi i Kornelowi, a także Federico za wykonaną pracę na rzecz naszego Klubu. Każdy z nich ma swój udział w sukcesach Jastrzębskiego Węgla z ostatnich lat. Na pewno zostaną przez nasz Klub dobrze zapamiętani. Życzę im powodzenia w dalszych etapach karier – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.  

Nowym fizjoterapeutą w klubie zostanie 39-letni Adrian Brudnicki, absolwent katowickiej AWF, który przez ostatnie pięć lat był związany z MKS-em Będzin. Przed będzińskim klubem trzy lata spędził w GKS-ie Katowice. Zanim trafił do klubów siatkarskich współpracował z reprezentacjami Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. – Cieszę się, że dostałem taką propozycję. Dziękuję za zaufanie i zrobię wszystko, żeby nie zawieść – mówi nowy fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla, który w sezonie 2023 był także w sztabie szkoleniowym Stefano Lavariniego w siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin