Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Zdobywcy Superpucharu Polski z wizytą u Prezydent Miasta

17.11.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Przedstawiciele naszego Klubu skorzystali z zaproszenia Prezydent Jastrzębia-Zdroju Anny Hetman i wraz z reprezentantami JKH GKS Jastrzębie złożyli wizytę w jastrzębskim magistracie. Niewykluczone, że w Jastrzębiu-Zdroju powstanie Aleja Mistrzów Sportów.

Cel wtorkowej wizyty był jasny. Pani Prezydent chciała uhonorować drużynę siatkarską i hokejową za osiągnięcie sportowe w postaci wywalczonego przez oba zespoły Superpucharu Polski. Jastrzębski Węgiel był reprezentowany przez: prokurenta Zarządu Paulinę Jajus, trenerów Andreę Gardiniego i Leszka Dejewskiego, a także zawodników: Benjamina Toniuttiego, Tomasza Fornala, Szymona Bińka oraz Jakuba Macyrę.

Zobacz galerię zdjęć (fot. Arkadiusz Modliński).

W tym trudnym czasie znów możemy mieć chwilę radości. Dziękuję Wam za te emocje, które nam dostarczacie. Sport w życiu Jastrzębia-Zdroju zawsze odgrywał ogromną rolę. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów – mówiła Anna Hetman.

Prezydent Jastrzębia-Zdroju pytała zgromadzonych sportowców o to, czy na co dzień odczuwają presję związaną z wykonywaną profesją. – Oczywiście, że tak. Trudno, żeby było inaczej, gdyż jesteśmy jedną z najlepszych drużyn w Europie. Każdy z nas chce wygrywać mecze, zdobywać trofea, i jest to dla nas ważne. Pomimo tej presji, staramy się stwarzać zawodnikom dobre, przyjazne warunki do pracy. Jestem szczęściarzem, bo moi podopieczni to prawdziwi „fighterzy”. My jako trenerzy robimy wszystko, by byli oni w optymalnej formie w kluczowych momentach. Rzecz jasna zdarzają się też porażki, które są częścią sportu, ale najważniejsze jest, żeby zawsze walczyć do końca – podkreślał Andrea Gardini.

Panią Prezydent interesowały też odczucia zawodników po wywalczonym Superpucharze. Tomasz Fornal stwierdził, że generalnie nie ma zbyt wiele czasu na celebrowanie sukcesów, ze względu na dużą intensywność rozgrywek.

Szybko się o tym zapomina. To wszystko tak „leci”. Za nami już osiem kolejek, do tego Superpuchar, za chwilę rusza Puchar Polski. Dwa-trzy dni jest to w głowie, a potem już się zapomina – wyjaśnił Fornal. – Jest dużo trofeów do wywalczenia, więc nie ma jednego celu, na którym się skupiamy. Wiemy, że mamy taką drużynę, która jest w stanie wygrywać i realizować wszystkie założone cele – dodał.

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla podkreślał również rolę psychiki i sfery mentalnej w sporcie. Natomiast pytany o Ligę Mistrzów uznał, że w porównaniu do pozostałych polskich drużyn uczestniczących w tych rozgrywkach, trafiliśmy na korzystną grupę.

Później dyskusja zeszła na kalendarze rozgrywek. Hokeiści zwracali uwagę na to, że licząc z meczami kadry narodowej, mają już rozegranych ponad 30 spotkań. W wyliczeń Fornala wyszło, że w przypadku siatkarskich kadrowiczów jest to niemal…taka sama liczba.

Pani Prezydent mówiła o dwóch pomysłach na uhonorowanie sportowców. Pierwszy to zmiana uchwały, która pozwoli Prezydentowi Miasta każde wybitne osiągnięcie sportowe uhonorować w formie finansowej. Natomiast druga idea to stworzenie w okolicach Hali Widowiskowo-Sportowej bądź innym dostępnym miejscu Aleję Mistrzów Sportu.

Dla każdego kibica będzie to dobre miejsce, by jeszcze lepiej poznać naszych sportowców, docenić ich i w dalszej perspektywie pokazywać kolejnym pokoleniom, jakich Jastrzębie-Zdrój miało sportowców – spuentowała Anna Hetman.

Przedstawicielom obu klubów obecnym na spotkaniu idee te zgodnie przypadły do gustu.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin