Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Zaczynamy walkę o złoto!

23.04.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Środowym meczem w Zawierciu z miejscowym Aluronem CMC Wartą nasz zespół przystąpi do walki o złoty medal PlusLigi. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych meczów. Drugie spotkanie odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju w sobotę o godzinie 18:00. Ewentualny trzeci mecz zaplanowano na niedzielę 28 kwietnia o 14:45.

Nasza drużyna jest już w Zawierciu od wtorku. Po przyjeździe do miasta z Zagłębia Dąbrowskiego ekipa pod wodzą Marcelo Mendeza odbyła trening w hali OSiR przy ul. Blanowskiej. W środę obiekt ten wypełni się szczelnie do ostatniego miejsca głównie kibicami Jurajskich Rycerzy.

Hala mała, duży ścisk, na pewno będzie duszno, głośno, więc musimy się na to przygotować. Ale wydaje mi się, że lubimy też w takich warunkach grać, więc jakoś bardzo nam to nie będzie przeszkadzać. Chociaż wielkość hali nie jest oszałamiająca, jak na finał ligi – zauważa Tomasz Fornal, przyjmujący naszej drużyny.

Gra tutaj to dla nas wyzwanie, bo prawdą jest, że nie jest to dobra hala. Trudno tu się gra. Wszystkie trybuny różnią się od siebie. Dlatego musimy utrzymać naszą energię, nastawić się na walkę i spodziewamy się jutro wielkiej wojny – dodaje Jean Patry, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

W tym sezonie nasi rywale wygrali wszystkie trzy starcia z naszą drużyną. W półfinale nie dali większych szans Projektowi Warszawa. – Być może to oni są faworytami. Ale to nie jest dla nas problem, jeśli tak jest. My musimy skoncentrować się na naszej grze. Z całą pewnością jest to mocny rywal, ale to normalne, w końcu jest to finał. Trzeba będzie w to wszystko włożyć mnóstwo energii – uważa znajdujący się w kapitalnej formie Francuz.

Nasz zespół przystępuje do finałowej walki po tym, jak w niesamowitych okolicznościach odwrócił losy drugiego meczu półfinałowego z Asseco Resovią Rzeszów. Czy to jeszcze bardziej podbudowało naszą drużynę?

– Na pewno w jakiś sposób tak. W głowach dużo nam to dało. Ale to już było kilka dni temu i każdy o tym zapomniał. Może po sezonie będziemy do tego wracać, ale teraz jest czas, by skupić się na tym co czeka nas w środę ­– mówi Fornal.

Początek pierwszej batalii o złoto PlusLigi o godzinie 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin