Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Zaczynamy nowy sezon! Na początek gramy w Lublinie

30.09.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Wyjazdowym meczem z beniaminkiem ligi LUK Politechniką Lublin Jastrzębski Węgiel zainauguruje swoje występy w PlusLidze w sezonie 2021/2022.

Pierwszy mecz sezonu z naszym udziałem rozpocznie się 1 października o godzinie 20:30. Transmisja – w Polsacie Sport.

Dla Jastrzębskiego Węgla będzie to 25. sezon z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nasz Klub 13 razy stawał na podium mistrzostw Polski: dwukrotnie był mistrzem kraju, trzy razy wicemistrzem Polski i ośmiokrotnie zdobywał brązowe medal MP.

W sezonie 2021/2022 w rozgrywkach PlusLigi weźmie udział 14 drużyn. Rozgrywki obejmują dwie fazy: zasadniczą oraz play off. Faza zasadnicza to dwie rundy rozgrywane systemem „każdy z każdym – mecz i rewanż”.

Faza zasadnicza zakończy się 2 kwietnia  2022 roku, natomiast faza play off ma ruszyć 9 kwietnia 2022 roku. Koniec sezonu zaplanowano na 14 maja 2022 roku.

Co ciekawe, w nadchodzącym sezonie liga nie będzie tak pędzić, jak miało to miejsce w poprzednich latach. W kalendarzu ligowym znalazły się tylko dwie środy – w 13. i 14. serii gier, w okresie świąteczno-noworocznym. Wszystkie pozostałe kolejki sezonu zasadniczego mają być rozegrane w weekendy.

Na początek ligi zmierzymy się z beniaminkiem ligi – LUK Politechniką Lublin. W zespole, który wygrał I ligę jest wielu doświadczonych zawodników, w tym znani z występów w JW: Grzegorz Pająk oraz Wojciech Sobala.

Pierwszy mecz w sezonie jest szczególny, ale trzeba wyjść i robić swoje. Jesteśmy mistrzami Polski, a jako profesjonalni sportowcy mamy zawsze jeden cel – zwyciężać – mówi Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla (cały wywiad poniżej).

Skład naszych rywali, drużyny LUK Politechniki Lublin:

Rozgrywający: Pająk, Bereza

Atakujący: Romać, Filipiak

Przyjmujący: Wachnik, Peszko, Włodarczyk, Katić

Środkowi: Sobala, Stajer, J. Nowakowski, Strulak

Libero: Watten, Gregorowicz

Trener: Dariusz Daszkiewicz

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin