Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Zaczynamy nowy sezon. Na początek – derby Śląska

30.09.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Dzisiejszym meczem z GKS-em Katowice nasza drużyna zainauguruje nowy sezon w PlusLidze. Inauguracyjne spotkanie ligowe w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się o godzinie 17:30. Transmisja – w Polsacie Sport.

Minione rozgrywki nasz zespół zakończył z tytułem wicemistrzów Polski. Wygrał Superpuchar Polski, a także dotarł do półfinału Ligi Mistrzów oraz finału Pucharu Polski. Teraz Jastrzębski Węgiel również mierzy wysoko.

Po zakończonych rozgrywkach w składzie naszej drużyny nastąpiły tylko dwie zmiany. Libero Szymona Bińka zastąpił adept Akademii Talentów Maksymilian Granieczny, zaś przyjmującego Wojciecha Szweda – Kamil Dębski. Większe zmiany nastąpiły natomiast w sztabie szkoleniowym. Nowym trenerem naszej ekipy został utytułowany szkoleniowiec argentyński Marcelo Mendez, który wsparł się dodatkowo swoimi asystentami – Brazylijczykiem Henrique Furtado oraz rodakiem Federico Baronim, który będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne drużyny.

Nasz zespół jest zbudowany z bardzo doświadczonych zawodników i jest bardzo dobrze zgrany, ze względu na drobne, kosmetyczne wręcz zmiany w stosunku do poprzedniego sezonu. Dodając do tego bardzo doświadczony sztab szkoleniowy, jestem przekonany, że ten sezon może być sezonem jeszcze lepszym. I w to głęboko wierzę, bo mamy ku temu potencjał. Cele niezmiennie są najwyższe – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Kapitanem zespołu pozostaje Francuz Benjamin Toniutti. – Byłem i chyba dalej jestem rozczarowany po tych ostatnich mistrzostwach świata, więc zależało mi na tym, by jak najszybciej przyjechać już do Jastrzębia-Zdroju i skupić się na nadchodzącym sezonie. Jestem zmotywowany i mam nadzieję, że w tym sezonie będę mógł dać dużo od siebie i oby to się przerodziło w podobne sukcesy co w poprzednim sezonie, dodając do tego zdobycie jeszcze jakiegoś tytułu dla Klubu – mówi rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

PlusLiga w tym sezonie będzie liczyć 16 zespołów. Po raz pierwszy w historii wystąpi w niej drużyna z Ukrainy – Barkom Każany Lwów, która w roli gospodarza podejmować będzie swoich rywali w Krakowie.

Nasz pierwszy rywal zakończył minione rozgrywki na ósmym miejscu.

Skład zespołu GKS Katowice na sezon 2022/2023:

Atakujący: Jakub Jarosz, Damian Domagała

Rozgrywający: Georgi Seganow, Jakub Nowosielski

Przyjmujący: Tomas Rousseaux, Gonzalo Quiroga, Jakub Szymański, Wiktor Mielczarek

Środkowi: Piotr Hain, Marcin Kania, Jakub Lewandowski

Libero: Bartosz Mariański, Dawid Ogórek

Trener: Grzegorz Słaby

 

Początek piątkowego spotkania w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 17:30. Bilety są dostępne w internecie w serwisie abilet.pl (https://abilet.pl/sala/jastrzebski-wegiel-vs-gks-katowice-9087) oraz w kasie hali, która zostanie otwarta dwie godziny przed meczem.

ZAPRASZAMY!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin