Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Za nami prezentacja i mecz otwarcia sezonu. „Wspólne święto siatkówki”

05.10.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Jastrzębski Węgiel na sezon 2018/2019 zaprezentowany. Znakomitą oprawę nadał temu wydarzeniu niezawodny duet artystów znanych z prowadzenia dopingu podczas meczów siatkarskiej reprezentacji Polski: Grzegorz Kułaga – Marek Magiera. Na deser grający w nowych strojach Pomarańczowi pewnie pokonali mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys… 4:0!

Biało-czerwona flaga na trybunach

Czwartkowa prezentacja rozpoczęła się od przemarszu wokół boiska mażoretek z Czerwionki-Leszczyn wraz z Orkiestrą Górniczą kopalni Borynia w formie parady. Spragniona siatkarskich wrażeń jastrzębska publiczność od razu złapała z nimi kontakt i rozpoczęła płynne „wybijanie” klaskaczami rytmu granych utworów.

Po wykonaniu przez zespoły okrążenia, przyszedł czas na spikera. Na płytę boiska wyszedł prowadzący czwartkowe wydarzenie znany i lubiany komentator siatkarski Marek Magiera. – Zawsze znakomicie czuję się w tym mieście. Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tym wielkim święcie – podkreślił Magiera.

Następnie poprosił on zgromadzoną w jastrzębskiej hali publiczność o wzięcie w dłonie rozmieszczonych na siedziskach klaskaczy, co dało efekt potężnej biało-czerwonej flagi. Widok całej trybuny w barwach narodowych był imponujący! A wszystko odbywało się przy akompaniamencie granej przez orkiestrę pieśni patriotycznej „Przybyli Ułani”.

Długa lista gości specjalnych

Później zgasły światła w hali, rozległy się gromkie brawa z widowni, a Magiera zaczął witać gości specjalnych czwartkowego widowiska. Wśród nich znaleźli się:

– Prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Daniel Ozon oraz Zastępca Prezesa Zarządu ds. Pracy i Polityki Społecznej Artur Wojtków

– prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman oraz wiceprezydenci Miasta: Roman Foksowicz oraz Robert Chojecki,

– przewodniczący rady miasta Łukasz Kasza,

– przewodniczący rady nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Andrzej Gołaszewski oraz prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marcin Weiner, koordynator ds. rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Ignatowicz,

– dyrektor jastrzębskiego MOSiR Zofia Florek, jej zastępca Michał Szelong, kierownik MOSiR Damian Kiełbasa,

– międzynarodowy sędzia Wojciech Maroszek,

– siatkarskie osobistości: trenerzy Wiktor Krebok oraz Igor Prielożny, a także byli zawodnicy Klubu: Sławomir Szczygieł, Tristan Działyński, Leszek Nawrat, Paweł Wrzeszcz,

– Klub Kibica Jastrzębskiego Węgla oraz wszyscy pozostali fani,

– przedstawiciele mediów,

– oraz rada nadzorcza Klubu z przewodniczącym Stanisławem Uchrońskim na czele.

W tym momencie Klub Kibica mocno zaakcentował swoją obecność w jastrzębskim obiekcie, wykrzykując hasło: „Jastrzębie! Jastrzębie! Jastrzębie!”.

„Święto siatkówki”

Wkrótce potem spiker zaprosił na parkiet głównego gospodarza czwartkowego wydarzenia – prezesa naszego Klubu Adama Gorola. Po powitaniu zebranych gości szef zarządu Jastrzębskiego Węgla podziękował wszystkim za skorzystanie z zaproszenia. – Bez Was nie byłoby tego wydarzenia – mówił.

Sternik JW podkreślił, że czwartkowa prezentacja ma wymiar szczególny ze względu na jubileusze: 25-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 55. urodziny miasta Jastrzębia-Zdroju. Co więcej, nawiązał on do gigantycznego sukcesu w polskiej siatkówce sprzed kilku dni, jakim był triumf polskiej reprezentacji męskiej na mundialu. – Niech ten dzień będzie Waszym świętem, świętem siatkówki – życzył zgromadzonym Adam Gorol.

Prezes Gorol przyznał, że wysoki poziom sportowy jastrzębskiej siatkówki nie byłby możliwy bez potężnego sponsora oraz pięknej hali. – My to wszystko w Jastrzębiu mamy – mówił z dumą szef Jastrzębskiego Węgla.

Dziękował on generalnie Jastrzębskiej Spółce Węglowej, ale i jej władzom z osobna. Po zaproszeniu na środek prezesa JSW Daniela Ozona zwrócił się do niego w taki oto sposób: – Wierzę, że jeszcze długo będziemy mogli dzięki Wam spełniać swoje marzenia. Dzięki Panu, Panie prezesie, możemy rozwijać sport zawodowy i młodzieżowy – podkreślał szef zarządu JWJednocześnie obwieścił, że wraz z początkiem 2019 roku Akademia Talentów wróci z powrotem do Jastrzębia-Zdroju.

JSW wspiera i nadal będzie wspierać sport

Daniel Ozon: – Niezmiernie przyjemnie być z Państwem. Chcę powiedzieć, że my dokładamy tylko cegiełkę. Klub to zawodnicy, trenerzy i Państwo, czyli kibice. Wspieraliśmy sport, chcemy go wspierać i będziemy to robić nadal, bo sport jest dla nas ważny. Wszystkiego najlepszego na nowy sezon. Życzę sukcesów!

Prezes Gorol zadeklarował, że w nadchodzącym sezonie Jastrzębski Węgiel powalczy o medale. I jeszcze raz osobiście podziękował wszystkim sponsorom, władzom miasta i ich służbom, mediom, kibicom, Klubowi Kibica i wszystkim tym, którzy zaangażowani są w funkcjonowanie Jastrzębskiego Węgla.

Po tych słowach przyszedł czas na prezentację zespołu. Zaczęła się ona nie od numeru „1”, a od „czwórki”, gdyż z takim właśnie numerem na koszulce występuje kapitan JW, Grzegorz Kosok. Środkowy bloku otrzymał z rąk prezesa Gorola nowy trykot na sezon 2018/2019.

„Sto lat” dla Konarskiego. Puchar za MŚ w Jastrzębiu!

Kolejni zawodnicy ubrani w stroje meczowe wybiegali na płytę boiska już w kolejności numerycznej. Wyjątek był tylko jeden. Jako ostatni wybiegł bowiem oznaczony numerem „6” Dawid Konarski. Świeżo upieczony mistrz świata z Turynu otrzymał gorące powitanie, ale nie mogło być inaczej, skoro jak stwierdził w zapowiedzi Magiera „takich ludzi jak on, jest w Polsce tylko pięciu”. Z głośników popłynęło „We are the champions”, a potem publiczność odśpiewała na część podwójnego mistrza świata gromkie „Sto lat”. Jeszcze większy aplauz na trybunach wzbudził fakt, iż do Jastrzębia przywieziony został puchar za mistrzostwo świata, a Konarski niebawem trzymał go już w swoich rękach i mógł dumnie zaprezentować kibicom wywalczone we Włoszech trofeum!

Kiedy już cały zespół i sztab szkoleniowy zaprezentowali się publice, nadszedł czas na całą Akademię Talentów (ponad setka ludzi!), a później na pracowników administracji Klubu. W istocie kibice mogli zobaczyć na parkiecie boiska wszystkich ludzi tworzących Jastrzębski Węgiel.

Po ponownym rozbłyśnięciu świateł odbył się występ bębniarzy z Kóz. Grupa pod nazwą „Walimy w kocioł” także stanęła na wysokości zadania i dała świetny popis instrumentalnych umiejętności.

Po zakończeniu prezentacji Jastrzębskiego Węgla nastąpiła dekoracja uczestników Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Juniorów. Zawody te wygrała słowacka ekipa COP Trencin przed juniorami z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, czeskim zespołem VK Ostrava oraz reprezentacją juniorską Norwegii. Młodzież odebrała Puchary z rąk prezesów Jastrzębskiej Spółki Węglowej – Daniela Ozona oraz Artura Wojtkowa, a także oficjeli z PLS: Artura Popko i Andrzeja Gołaszewskiego. Nagrody indywidualne wręczyli im zaś gracze pierwszego zespołu JW.

Wygrana 4:0 z mistrzem Niemiec

Zwieńczeniem czwartkowego wydarzenia był mecz otwarcia sezonu, w którym nasz zespół zmierzył się z mistrzem Niemiec Berlin Recycling Volleys. Przed spotkaniem obaj szkoleniowcy umówili się na rozegranie meczu w normalnym formacie, do trzech wygranych setów. Tylko w przypadku, gdyby jedna z drużyn zwyciężyła w trzech partiach, miał być dograny dodatkowy set. I tak właśnie się stało. Pomimo głębszych zmian w składzie, Pomarańczowi wygrali również czwartą partię, i tym samym całe spotkanie 4:0.

Jastrzębski Węgiel – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:20, 25:21, 25:20). Dodatkowy set: 25:21.

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Fromm, Lyneel, Hain, Kosok, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki, Hidalgo Oliva, Szwed, Wolański, Gunia.

Berlin Recycling Volleys: Patch, Zimmermann, White, Jendryk, Le Goff, Reichert, Watten (libero) oraz Kuhner, Russell, Tuia, Bogachev, Klein.

Pierwszy mecz nowego sezonu zagramy 12 października o godz. 18:00 w Radomiu z Cerradem Czarnymi.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin