Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Za nami prezentacja i mecz otwarcia sezonu. „Najważniejsze, by znaleźć się w strefie medalowej” [FOTO, WIDEO]

11.10.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W piątkowe popołudnie odbyła się oficjalna prezentacja Jastrzębskiego Węgla przed nowym sezonem połączona z meczem otwarcia sezonu z klubem włoskiej ekstraklasy Gas Sales Piacenza.

Powrót do chlubnej przeszłości

Piątkowe wydarzenie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej rozpoczęło się po godzinie 17. Przy zgaszonych światłach w hali na płycie boiska jako pierwsze pojawiły się akrobatki, które wykonały kilkuminutowy pokaz na podwieszonych z góry szarfach. Występ ten spotkał się z dużym aplauzem publiczności.

Następnie moderujący imprezę Marek Magiera zapowiedział film nawiązujący do wydarzeń sprzed 15 lat, kiedy to Jastrzębski Węgiel (wówczas jeszcze jako Ivett Jastrzębie-Borynia) wywalczył jedyny jak dotąd w historii Klubu złoty medal mistrzostw Polski.

Galeria zdjęć (fot. Arkadiusz Kogut). Prezentacja + Mecz otwarcia.

Później nastąpiło oficjalne przywitanie wszystkich uczestników piątkowego spotkania – fanów, VIP-ów i gości specjalnych, a także pracowników i władz naszego klubu. Magiera witał kolejno: Sekretarza Stanu w Ministerstwie Energii, Posła na Sejm RP, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz Przewodniczącego Rady Miasta, władze naszego Partnera Strategicznego – Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w osobach Zastępców Prezesa Zarządu, jak również Radę Nadzorczą JSW, przedstawicieli Zarządów Grupy Kapitałowej JSW, Dyrekcję Zakładów Górniczych JSW, pozostałych sponsorów Klubu, przedstawicieli Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego pod patronatem Jastrzębskiego Węgla, prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, dyrekcję jastrzębskiego MOSiR-u, obsługę techniczną hali, pozostałych przedstawicieli Urzędu Miasta Jastrzębia-Zdroju oraz samorządowców, przedstawicieli lokalnych służb i instytucji, Klub Kibica i pozostałych kibiców, przedstawicieli mediów, pracowników administracji Klubu, przedstawicieli Rady Nadzorczej Klubu i wreszcie Prezesa Zarządu naszego Klubu – Adama Gorola.

Po zaproszeniu na płytę boiska wszystkich zespołów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla wraz z ich sztabem szkoleniowym odbyła się projekcja filmu obrazującego powrót Akademii po czterech latach z Żor do Jastrzębia-Zdroju. Goście zgromadzeni w hali mogli zobaczyć, jakie warunki mieszkaniowe oraz treningowe po remoncie stworzono naszej młodzieży na obiekcie przy ul. Reja 10 w Szerokiej.

Po występie naszych akademików na płytę boiska wywołany przez spikera został gospodarz, czyli prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. Sternik naszego Klubu powitał wszystkich gości. I również nawiązał do 2004 roku, w którym nasz Klub sięgnął po historyczne złoto. – Obiecujemy, że zrobimy wszystko, by jak najszybciej powtórzyć sukces sprzed piętnastu lat – zadeklarował prezes Gorol, podkreślając zasługi w tamtym sukcesie ówczesnego prezesa Klubu Romana Chwastyka, który był obecny na trybunach w hali.

Jest potencjał i jest siła

Na temat powrotu Akademii do Jastrzębia-Zdroju szef zarządu JW mówił w sposób następujący:

– To było moje marzenie. Jastrzębska Akademia powinna być w Jastrzębiu, jak sama nazwa na to wskazuje. Tu jest jej miejsce – podkreślał Adam Gorol.

Przed pierwszym zespołem poprzeczka na nadchodzący sezon znów została zawieszona wysoko. – Najważniejsze, by znaleźć się w strefie medalowej w PlusLidze. Mamy ku temu potencjał, skład oraz siłę  – zaakcentował prezes.

W kolejnym fragmencie swojego wystąpienia sternik naszego Klubu skierował swoje słowa w stronę Strategicznego Partnera Klubu. – Wymieniłem dziś wielu z Was, ale nie byłoby Jastrzębskiego Węgla oraz Akademii Talentów, gdyby nie nasz Partner Strategiczny – Jastrzębska Spółka Węglowa. W imieniu jastrzębskiego środowiska siatkarskiego pragnę serdecznie podziękować, że możemy realizować sport zawodowy i szkolić młodzież na najwyższym poziomie – mówił Adam Gorol.

JSW: Jastrzębski  Węgiel to my

Następnie szef zarządu naszego Klubu poprosił na płytę boiska Adama Gawędę – Wiceministra Energii oraz Artura Dyczko – Zastępcę Prezesa Zarządu ds. Strategii i Rozwoju.

– To dla mnie wielka radość i wielkie wzruszenie – mówił przedstawiciel rządu.  – Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tworzymy dobry klimat do tego, by w Jastrzębiu była siatkówka na wysokim poziomie. Życzę Wam tego najwyższego lauru, bo po tych piętnastu latach Wam się to należy – uznał minister Gawęda.

Z kolei prezes Dyczko stwierdził: – My jako spółka chcemy być kojarzeni na arenie międzynarodowej właśnie z takim Jastrzębskim Węglem, jaki tu widzimy. Jastrzębski  Węgiel to my!

W dalszej części programu zaprezentowano publiczności nowe stroje Jastrzębskiego Węgla na sezon 2019/2020. Wersja „domowa” utrzymana została w białej kolorystyce, wyjazdowa – w czarnej, natomiast libero – w kolorze magenta.

Siatkarze w strojach górniczych

Później nastąpił moment kulminacyjny wydarzenia, czyli prezentacja pierwszej drużyny Jastrzębskiego Węgla. Zawodnicy naszego zespołu wybiegali na płytę boiska ubrani w stroje górnicze, a na głowach mieli założone hełmy z zapalonymi lamkami czołowymi. Widownia przywitała ich burzą braw.

Jako pierwszy na parkiet wbiegł Lukas Kampa, który od nowego sezonu będzie kapitanem Jastrzębskiego Węgla. Nowy kapitan odebrał swoją koszulkę z rąk ministra Gawędy, założył ją na siebie i dumnie zaprezentował ją publice. Każdy kolejny zawodnik, wbiegając na boisko, witał się z kibicami, wyrzucał na trybuny podpisaną przez siebie piłkę, a na końcu stawał w rzędzie obok kolegów z drużyny.

Na koniec tej części wydarzenia siatkarze pierwszego zespołu wraz z całą Akademią Talentów ustawili się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Tie-break w meczu otwarcia

Zwieńczeniem piątkowego wydarzenia był mecz otwarcia sezonu, w którym rywalem naszego zespół był beniaminek włoskiej ekstraklasy, drużyna Gas Sales Piacenza. Spotkanie to zakończyło się wygraną włoskiej drużyny 3:2.

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Vigrass, Szalacha, Depowski, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Margarido, Hain, Fromm, Szwed, Rusek (libero)

Gas Sales Piacenza: Cavanna, Yudin, Berger, Tondo, Krsmanović, Stanković, Scanferla (libero) oraz Botto, Paris, Cereda (libero)

Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Piacenza 2:3 (25:19, 23:25, 39:37, 22:25, 8:15)

Pierwszy mecz nowego sezonu zagramy na wyjeździe 26 października o godz. 20:30 z ekipą BKS Visła Bydgoszcz.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin