Z ZAKSĄ o najlepszą szóstkę Ligi Mistrzów!

Opublikowany przez 2 marca, 2018 13:17

Rozmiar czcionki : A- A A+

Dzisiaj w Luksemburgu odbyło się losowanie fazy play off Ligi Mistrzów. W jego wyniku w pierwszej rundzie fazy pucharowej los skojarzył Pomarańczowych z …mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Uważam, że nie jest to złe losowanie. Może jest to dobry moment na przełamanie serii porażek w konfrontacjach z ZAKSĄ. Na tym etapie nie ma już słabych przeciwników, a dodatkowym smaczkiem będzie fakt, iż na ławce trenerskiej w naszym klubie zasiada „Fefe” De Giorgi, a więc były szkoleniowiec klubu z Kędzierzyna-Koźla. Pod względem logistycznym i kosztowym możemy być zadowoleni – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Trener Pomarańczowych od razu po losowaniu otrzymał kilkanaście SMS-ów wysłanych przez przedstawicieli kędzierzyńskiego klubu. Jak Włoch komentuje wynik losowania? – Jest to interesująca sytuacja – mówi „Fefe” De Giorgi. – Zapowiada się siatkarskie święto i duże wydarzenie dla polskiej siatkówki. ZAKSA to najlepszy zespół w Polsce, ale będziemy dobrze przygotowani do rywalizacji z nimi. Zapracowaliśmy na szansę gry w pierwszej rundzie play off i spróbujemy z tej szansy skorzystać – uważa Ferdinando De Giorgi.

Opinie zawodników Jastrzębskiego Węgla wyrażane są w podobnym tonie. – Wydaje mi się, że jest to dobre losowanie. Przede wszystkim uniknęliśmy dalekich wyjazdów. Rywal jest na pewno trudny, ale trzeba grać. Myślę, że będzie to dobre „przetarcie” przed ewentualną walką o medale w tym sezonie – mówi Wojciech Sobala, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Pierwszy mecz rundy play off 12 zaplanowano na 14 marca o godz. 20:30, rewanż tydzień później w Kędzierzynie-Koźlu o 20:00. Zwycięzca w tej parze zmierzy się z wygranym w dwumeczu pomiędzy Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrichshafen.

Poniżej wszystkie pary play off Ligi Mistrzów.