Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Z mistrza Włoch do mistrza Polski. Nicola Giolito trenerem przygotowania motorycznego!

29.05.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że trenerem przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu ponownie został Nicola Giolito. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez najbliższy sezon z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Pochodzący z Rimini Nicola pracował już w przeszłości w naszym Klubie, a miało to miejsce w sezonach: 2017/2018 i 2018/2019 za kadencji trenerów: Ferdinando de Giorgiego oraz Roberto Santilliego. W drugim z wymienionych sezonów wywalczył on z Jastrzębskim Węglem brązowy medal mistrzostw Polski.

Teraz 45-letni Włoch zastąpi na tym stanowisku Jakuba Radomskiego z Akademii Talentów, który przejął te obowiązki po Luke’u Reynoldsie, a obecnie wraca do pracy z naszą młodzieżą.

– W pierwszej kolejności serdecznie dziękuję Jakubowi Radomskiemu, że w trudnym dla Klubu momencie – kiedy po rozstaniu z Lukiem Reynoldsem zostaliśmy bez trenera przygotowania motorycznego – podjął się tej roli, łącząc swoje obowiązki z pracą w Akademii Talentów, i podołał wyzwaniu. To kolejny dowód na to, że Akademia Talentów stanowi realne wsparcie dla pierwszego zespołu – podkreśla Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

– Jeśli natomiast chodzi o Nicolę Giolito, to cieszę się, że dołącza do nas tak wysokiej klasy fachowiec, który ostatnio był zatrudniony w drużynie aktualnego mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova i sięgał z nią po najwyższe laury w swoim kraju i w Europie. To mówi samo za siebie. Ponadto, znamy tego trenera, wiemy jak pracuje i jesteśmy przekonani, że jego osoba będzie stanowić dużą wartość dla sztabu szkoleniowego Andrei Gardiniego – dodaje sternik naszego Klubu.

W swojej karierze Nicola pracował w sztabach szkoleniowych takich trenerów jak: Giovanni Guidetti, Julio Velasco, Angelo Frigoni, Jurij Mariczew, Andriej Woronkow, Tuomas Sammelvuo, Ferdinando De Giorgi, Lorenzo Bernardi oraz Roberto Santilli.

Cenne jest również to, że przez ostatnie miesiące Nicola był w naszym Klubie, pomagał w treningach i przygotowaniach do meczów. Po rozstaniu w trakcie minionych rozgrywek z Cucine Lube Civitanova (odszedł wraz z „Fefe” de Giorgim) chętnie przybył do naszego Klubu i także ma swoją „cegiełkę” w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego przez Jastrzębski Węgiel.

– Prawda jest taka, że nigdy nie chciałem opuszczać Jastrzębskiego Węgla, ale w pewnym momencie nastąpiły korekty w sztabie szkoleniowym trenera Santilliego i wspólnie zdecydowaliśmy, że będzie lepiej dla mnie, żebym odszedł. Powrót dla Klubu był więc dla mnie łatwą decyzją. Po prostu znów chciałem pracować z taką drużyną, w klubie z tak dobrą organizacją i zarządem, ze świetnym zawodnikami, więc jak mówię łatwo było mi tu wrócić – wyjaśnia Nicola Giolito.

Witamy ponownie w Klubie!

Przebieg kariery: Minetti Infoplus Vicenza (ITA), Bigmat Kerakoll Chieri (ITA), Acqua Paradiso Gabeca Montichiari (ITA), Ural Ufa (RUS), Top Team Mantova (ITA), Lokomotiv Novosibirsk (RUS), Fakieł Nowy Urengoj (RUS), reprezentacja Finlandii, Halkbank Ankara (TUR), Hurrikaani Loimaa (FIN), Kuzbass Kemerowo (RUS), Jastrzębski Węgiel, Cucine Lube Civitanova (ITA), Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin