Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Z Francji do PlusLigi. Wojciech Ferens w szeregach Pomarańczowych!

21.01.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że nasz Klub związał się kontraktem z przyjmującym Wojciechem Ferensem. Umowa obowiązuje do końca obecnego sezonu.

Wiele sezonów gry w PlusLidze

Wojciech to doświadczony gracz, mający za sobą wiele sezonów gry w PlusLidze. Zawodnik pochodzi z Radomia, gdzie stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Jest wychowankiem tamtejszego Jadaru, ale reprezentował też barwy Czarnych.

Debiut w PlusLidze zanotował jako siatkarz olsztyńskiego AZS-u. W klubie ze stolicy Warmii i Mazur spędził łącznie trzy sezony. Następnie trafił do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie grał przez rok. Kolejnymi jego przystankami w polskiej ekstraklasie były: BBTS Bielsko-Biała, Łuczniczka Bydgoszcz, Trefl Gdańsk.

Pożegnanie z Lazurowym Wybrzeżem

Ponadto jest kilkunastokrotnym reprezentantem Polski. W biało-czerwonych barwach zadebiutował za kadencji trenera Andrei Anastasiego. W narodowych barwach zdobył srebrny medal Uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku, a także brązowym medalistą Ligi Europejskiej z 2015 roku. W minionym sezonie ligowym wywalczył z Treflem Gdańsk Puchar Polski oraz brązowy medal PlusLigi.

Ostatnio występował w klubie z najwyższej klasy rozgrywkowej z Francji, AS Cannes VB. Kontrakt Wojciecha z klubem z Lazurowego Wybrzeża został rozwiązany za porozumieniem stron, dzięki czemu możliwe stało się zatrudnienie 28-letniego siatkarza przez nasz Klub w trakcie trwania rozgrywek.

Gra w JW to zaszczyt

Wojciech jest optymistycznie nastawiony do gry w Jastrzębskim Węglu. – Postaram się dać z siebie maksimum, tak żeby wesprzeć klub z Jastrzębia nie tylko treningowo, ale również na meczach. Mam nadzieję, że uda mi się zaprezentować z jak najlepszej strony. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę miał możliwość gry w Jastrzębskim Węglu. To dla mnie zaszczyt. Życzę sobie i kibicom jak najwięcej wspaniałych chwil i zwycięstw w tym sezonie – mówi nowy przyjmujący naszego Klubu.

Jak odbiera nasz Klub? – Pamiętam, że zawsze było ciężko wygrać z Jastrzębskim Węglem. Jastrzębie zawsze kojarzyło mi się z bardzo fajną atmosferą na meczach, z bardzo dobrą organizacją, ze świetną halą, tak więc jestem dumny, że mogę być częścią tak profesjonalnego Klubu – dodaje Ferens.

Dobra forma

Jak mówi, jest w dobrej dyspozycji fizycznej. – Co prawda mój zespół nie wypadał jakoś rewelacyjnie w rozgrywkach, ale ja osobiście czułem się bardzo dobrze w tej lidze. Jestem zdrowy, co dla mnie jest bardzo ważne. Jeżeli tylko będzie zdrowie, to będę pracował na to, by grać jak najlepiej i mam nadzieję, że będzie to z korzyścią dla Jastrzębskiego Węgla – podkreśla siatkarz.

W drużynie odnalazł się szybko. – Jest to super grupa. Z wieloma zawodnikami kiedyś grałem, z niektórymi jak Piotrek Hain czy Dawid Gunia od wielu lat się przyjaźnię, więc bardzo się cieszę, że wróciłem do Polski. Co prawda nie do domu, bo ten jest w Radomiu, ale do zespołu, gdzie mam tylu znajomych i w którym panuje tak dobra atmosfera. Od pierwszych minut tutaj widzę, że w szatni jest wesoło, więc jestem szczęśliwy. Bardzo cenię trenera Santilliego, wiem jak świetnym warsztatem dysponuje i cieszę się, że znalazłem uznanie w jego oczach –  podsumowuje Ferens.

„Kogoś takiego potrzebowaliśmy”

Pozytywnie o nowym przyjmującym wypowiada się szkoleniowiec Pomarańczowych. – Wojciech jest dobrym zawodnikiem. Kogoś takiego potrzebowaliśmy w tym momencie. Podoba mi się to, że chciał grać u nas, jest zmotywowany do gry w Jastrzębskim Węglu. Taka postawa zawodnika jest dla mnie ważna. Cieszę się, że będzie w naszej drużynie – mówi Roberto Santilli, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

– Jestem zadowolony z pozyskania nowego zawodnika do naszego Klubu na pozycji przyjmującego. Jak wiemy, pozyskanie gracza w takim momencie – w połowie rozgrywek i tuż przed upływem okna transferowego, nie jest rzeczą prostą. Tym bardziej cieszę się, że wszystko przebiegło sprawnie i zawodnik jest już z nami – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Wojciech Ferens

Ur. 05.04.1991r. w Radomiu

Pozycja: przyjmujący

Wzrost/waga: 194 cm/95 kg

Zasięg w ataku/w bloku: 355 cm/330 cm

Przebieg kariery: Jadar Radom, Czarni Radom, AZS Olsztyn, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, Łuczniczka Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, AS Cannes VB.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin