Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Z Ankary do Suwałk. Trwa wyjazdowy maraton Pomarańczowych

31.01.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W sobotę Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem PlusLigi, drużyną Ślepska Malow Suwałki.

Dla naszej drużyny będzie to piąte z rzędu spotkanie wyjazdowe, licząc mecze w lidze oraz europejskich pucharach. Na Podlasie nasza ekipa udała się bezpośrednio po przyjeździe do kraju z rozgrywanego w Ankarze meczu Ligi Mistrzów. Czwartkowa podróż z Turcji do Suwałk – via Stambuł i Warszawa – zajęła im kilkanaście godzin.

– Dobre jest to, że przyjechaliśmy do Suwałk dwa dni przed meczem i mieliśmy jedną noc więcej do przespania na miejscu. Dzisiaj każdy z nas czuje się już zdecydowanie lepiej, ale czwartkowa podróż powrotna z Turcji była naprawdę wyczerpująca i kosztowała nas sporo energii. Ale trzeba sobie z tym radzić. Walczyliśmy o tą Ligę Mistrzów, chcieliśmy jej, a wiemy dobrze, że występy w niej często wiążą się z tego typu podróżami – mówi Lukas Kampa, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Jakie wrażenia z pobytu w północno-wschodniej Polsce?

– Wrażenia z pobytu w tej część Polski są różne od tych, które mieliśmy w Ankarze. Tam w drodze na halę eskortowała nas policja, tutaj nie będzie takiej potrzeby. Przyjechaliśmy do Suwałk przede wszystkim grać w siatkówkę, a nie podziwiać okolice, niemniej muszę przyznać, że jest to bardzo miły zakątek Polski. Z okna mamy widok na las, jesteśmy z dala od miejskiego zgiełku. Można się porządnie wyspać. Szykujemy się do meczu z o wiele bardziej wymagającym rywalem niż Halkbank Ankara, więc skupmy się głównie na tym co czeka nas na boisku, a mniej na tym, co wokół nas – dodaje rozgrywający naszej drużyny.

Lukas docenia klasę naszych najbliższych rywali. Już przed sezonem wskazał zespół beniaminka, że będzie zdolny do walki o czołową ósemkę.

– Kiedy zobaczyłem, jaki skład zbudował Ślepsk na ten sezon, byłem pewien, że będą grać dobrze i powalczą o miejsce w fazie play off. Prezentują się naprawdę nieźle, zwłaszcza kiedy grają przed własną publicznością, gdzie jest ich trudno pokonać. Jest to zespół walczący i dobrze serwujący. Musimy być przygotowani na ciężko przeprawę. Do tego dochodzi zupełnie nowa hala, nieznana żadnemu z naszych zawodników, więc trzeba będzie się do niej przystosować. Nie zmienia to faktu, że to nasz zespół jest faworytem tego spotkania i jeśli podtrzymamy poziom grania z większości ostatnich meczów, mamy duże szanse na zwycięstwo – uważa Kampa.

Nasza drużyna jest w dobrej formie. Pomarańczowi wygrali 13 z 15 ostatnich spotkań.

– Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy w dobrym rytmie. Zbudowaliśmy solidną bazę do tego, by mieć pewność siebie w grze. Naszą silną bronią jest zagrywka, dzięki której rzadko oddajemy rywalom piłkę za darmo, a nasi przeciwnicy są pod stałą presją. To też będzie kluczowe w sobotę. Trzeba odrzucić rywala od siatki i uruchomić blok  z obroną. Idealnie byłoby zakończyć ten mecz szybką wygraną, zaoszczędzić energię i udać się w „krótką” podróż powrotną do domu – kończy niemiecki zawodnik.

Początek sobotniego meczu o godzinie 17:30. Bezpośrednia transmisja z meczu w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin