Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Z Akademii Talentów do pierwszego zespołu. Patryk Czyrniański w drużynie „Fefe” De Giorgiego!

26.06.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że w nadchodzącym sezonie barw naszego Klubu bronić będzie adept Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Patryk Czyrniański.

Patryk ma 19 lat i pochodzi z Czyrnej (gm. Krynica-Zdrój). Do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla trafił w drugim roku jej funkcjonowania, czyli w sezonie 2013/2014. Zaczynał na pozycji środkowego bloku, zaś w kolejnych latach trenerzy wystawiali go zarówno na ataku, jak i na przyjęciu. W zespole Ferdinando De Giorgiego ma spełniać rolę przyjmującego.

– Cieszę się bardzo, że trener De Giorgi widzi dla mnie miejsce w swojej drużynie. Mam nadzieję, że coś wniosę do zespołu i będę w stanie w jakiś sposób pomóc drużynie. Jestem szczęśliwy, że w tak młodym wieku trafiam do PlusLigi – podkreśla Czyrniański.

Patryk jest mistrzem Polski młodzików z 2014 roku, brązowym medalistą mistrzostw Polski kadetów z 2015 roku, mistrzem Polski kadetów z 2016 roku, srebrnym medalistą mistrzostw Polski juniorów z 2016 roku, a także mistrzem Polski juniorów z 2017 roku. W turniejach tych często był wyróżniany i otrzymywał nagrody indywidualne. W 2014 roku wybrano go najlepszym atakującym MP, natomiast w 2016 roku MVP oraz najlepszym atakującym MP. Ponadto jest młodzieżowym reprezentantem Polski, mającym za sobą występy w kadrze narodowej U-19.

 Jastrzębski Węgiel mocno inwestuje w młodzież, czego dowodem jest prężnie rozwijający się projekt Akademii Talentów. Przyjęliśmy w Klubie zasadę, aby w każdym kolejnym sezonie nasi najzdolniejsi wychowankowie trafiali do seniorskiego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Mamy świadomość tego, że przeskok pomiędzy siatkówką młodzieżową, a PlusLigą jest ogromny, ale już sama możliwość trenowania i przebywania w pierwszym zespole, pod okiem takiej trenerskiej sławy jak „Fefe” De Giorgi, powinna być dla tych chłopców bodźcem do wytężonej pracy. Patryk  uchodzi za  wielki talent. Liczę na to, że będziemy mieli z niego pożytek – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

———————————————————————————————————————————

Patryk Czyrniański

Ur. 16.03.1999r.

Wzrost/waga: 200 cm/86 kg

Zasięg w ataku: 358 cm

Zasięg w bloku: 335 cm

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin