Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Z 0:2 na 3:2. Pierwsza bitwa o piąte miejsce dla Pomarańczowych! [FOTO]

26.04.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W pierwszym spotkaniu o piąte miejsce Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:2 i objął prowadzenie 1-0 w rywalizacji do dwóch wygranych. Drugie spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w Rzeszowie o godzinie 17:00.

PEŁNE GALERIE ZDJĘĆ (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

Pierwszy punkt w środowym spotkaniu zdobył Thibault Rossard po kontrataku. W kolejnej akcji zablokowany został Salvador Hidalgo Oliva. Pierwsze „oczko” trafiło na konto Pomarańczowych, po tym jak Łukasz Perłowski pomylił się na zagrywce. Sam początek meczu był wyrównany, ale od stanu 6:5 dla gości rzeszowianie zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku. W ich szeregach brylował przyjmujący Aleksander Śliwka, który kończył atak za atakiem. Przy stanie 9:5 dla Asseco Resovii nasz szkoleniowiec po raz pierwszy wziął przerwę na żądanie. Na próżno. Niebawem Ferdinando De Giorgi musiał ponowić ten manewr, bo na tablicy widniał już rezultat 12:5 dla ekipy z Podkarpacia. W międzyczasie doszło do jednej zmiany w naszych szeregach. Wojciecha Sobalę zastąpił Damian Boruch. W pewnym momencie rzeszowska drużyna prowadziła na dystansie seta ośmioma punktami (10:18). Nasza drużyna miała największy problem z przyjęciem serwisu gości. Przy stanie 13:19 na placu gry pojawił się Rodrigo Quiroga, który zmienił Olivę. Pierwsze piłki setowe dał rzeszowianom najlepszy na placu gry Śliwka, a dzieła dokończył Rossard (16:25).

Drugiego seta nasza drużyna otworzyła w lepszym stylu (5:2), ale nasi przeciwnicy błyskawicznie zniwelowali punktową stratę. Po akcji blok-out autorstwa Rossarda rzeszowianie objęli prowadzenie w partii (9:8). W dalszym ciągu w znakomitej dyspozycji był Śliwka. Po jego akcji, która dała rzeszowskiemu zespołowi prowadzenie 12:9 „Fefe” De Giorgi kolejny raz już w tym spotkaniu poprosił o czas dla swojej drużyny. Na boisko powrócił Sobala (za Borucha). Przy jego serwisie udało się nieco podgonić wynik (13:15), ale szybko utemperował nas niezawodny w tym dniu Śliwka (13:16). Pomarańczowi raz jeszcze przycisnęli rywala, a miało to miejsce przy zagrywce Lukasa Kampy. Rezultat 19:20 sprawił, że teraz to trener Andrzej Kowal zareagował przerwą na żądanie. Po pauzie seria jastrzębian została przerwana. Co więcej, za moment to nasz szkoleniowiec zebrał do siebie swoich podopiecznych, bo rzeszowianie znów mieli kilkupunktowy zapas (22:19). Po akcji Jakuba Jarosza nasi rywale zyskali pierwsze setbole (24:20). Kropkę nad „i” postawił lider resoviaków Śliwka.

Po 10-minutowej to nasz zespół lepiej wprowadził się do gry. Duża w tym zasługa świetnie serwującego Sobali. Po jego asie serwisowym, którym ustrzelił Śliwkę, wynik brzmiał 5:2 dla JW. To było równoznaczne z przerwą na żądanie trenera Kowala. Po tej pauzie rzeszowianie zrobili przejście, ale wkrótce potem asa na ich stronę posłał Oliva i było 8:4. Dwie udane akcje w ataku i kontrze w wykonaniu De Rocco złożyły się na wynik 11:6 dla Pomarańczowych. Teraz to nasz zespół był w natarciu, a nasi przeciwnicy byli bezradni (15:7). Na dystansie tej partii mieliśmy nawet 11-punktową przewagę (20:9). Skuteczny kontratak zwieńczony przez Jasona De Rocco (24:15) dał naszej drużynie pierwsze piłki na wagę wygranej w trzecim secie przy stanie 24:15. Nasi przeciwnicy raz zdołali się wybronić, ale w kolejnej akcji Jarosz wyraźnie przestrzelił zagrywką

Podbudowany zwycięstwem w trzecim secie nasz zespół mocnym akcentem rozpoczął również czwartą część meczu. Dwie skuteczne akcje Grzegorza Kosoka (najpierw atak z piłki przechodzącej, a następnie blok na Śliwce) dały rezultat 4:1. Kiedy chwilę później Muzaj dołożył asa serwisowego, na tablicy pojawił się wynik 6:2 dla Jastrzębskiego Węgla. Nasi przeciwnicy mylili się znacznie częściej, aniżeli w dwóch pierwszych setach. Lider rzeszowskiego zespołu z dwóch pierwszych partii Śliwka, też nie był już tak skuteczny jak wcześniej (10:6). Kolejny w tym spotkaniu blok w wykonaniu naszego kapitana (tym razem na Perłowskim) oznaczał rezultat 14:9 dla JW. Mimo wyraźnej „zadyszki” rzeszowianie nie zamierzali się poddać (14:12).  W porę zareagował jednak dobrze grający w tym meczu De Rocco i znów mogliśmy wziąć „głębszy oddech” (17:13, 19:14). Ozdobą seta był pojedynczy, efektowny blok Sobali na Dryi (20:13). Pewnie grający jastrzębianie bez kłopotu dotarli do szczęśliwego finału tej partii, a ostatnim jej akordem był atak w siatkę Jarosza (25:18).

Decydująca część meczu zaczęła się od prowadzenia Pomarańczowych 3:1. To było jednoznaczne z przerwą na żądanie Andrzeja Kowala. Błąd dotknięcia siatki przez naszych rywali oznaczał piąty punkt dla Jastrzębskiego Węgla przy dwóch „oczkach” Asseco Resovii. Ambitnie grający goście nie odpuścili i doprowadzili do wyrównania po 6. Pomarańczowych pogrążały jednak przede wszystkim własne błędy. Drużyny zmieniły się stronami boiska przy minimalnej przewadze gospodarzy. Skuteczny blok na Muzaju odwrócił wynik seta na korzyść Resovii (8:9). Na szczęście w kolejnych dwóch akcjach nie zawiódł De Rocco i byliśmy na czele (10:9). Po przerwie na żądanie szkoleniowca gości Śliwka przestrzelił w ataku (11:9). W następnej akcji Kosok „ustrzelił” serwisem Rossarda, a chwilę później Francuz atakując posłał piłkę w aut. Meczbola dał nam Oliva po kontrze z szóstej strefy (14:10), a seta i cały mecz zamknął udany blok Sobali na Dominiku Depowskim.

MVP: Jason De Rocco.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (16:25, 21:25, 25:16, 25:18, 15:10)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, De Rocco, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz Boruch, Ernastowicz.

Asseco Resovia Rzeszów: Jarosz, Kędzierski, Rossard, Śliwka, Perłowski, Dryja, Masłowski (libero) oraz Schoeps, Depowski, Tichacek.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin