Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Yacine Louati przed Pucharem Polski: „Wróciłem do treningów, z czego bardzo się cieszę”

10.03.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W najbliższy weekend nasz zespół weźmie udział w turnieju finałowym Tauron Pucharu Polski. Półfinałowe starcie z Treflem Gdańsk zaplanowano na sobotę o godzinie 17:30.

U progu tego turnieju rozmawiamy z Yacinem Louatim, przyjmującym Jastrzębskiego Węgla.

Francuski siatkarz mówi o:

– swoim zdrowiu

Czuję się zdecydowanie lepiej. Byłem przemęczony i przeciążony, co poskutkowało kontuzją, ale nie było to nic poważnego. Wróciłem do treningów, z czego bardzo się cieszę. Sytuacja, z którą mamy teraz do czynienia, to jak gdyby nasz cały sezon w pigułce. COVID doświadczył nas szczególnie, ale trzeba z tym żyć. Dotychczas jakoś potrafiliśmy z tego wychodzić obronną ręką. I tak też zamierzamy podejść do tego, co czeka nas w najbliższy weekend.

– półfinałowym rywalu

Z Treflem graliśmy dwa razy w sezonie zasadniczym i tak się zdarzyło, że skonfrontowaliśmy się z nimi dwukrotnie w ciągu jednego tygodnia. Dla nas akurat tamten czas to był dobry okres, ponieważ miało to miejsce jeszcze przed covidem i przed pierwszą przerwą spowodowaną koronawirusem. Oni z kolei byli już po przebyciu choroby i budowali swoją grę. Wówczas wygraliśmy oba pojedynki, ale w sobotę czeka nas ciężkie zadanie. Gdańszczanie grają dobrze, mają dobry skład, i my to wiemy. Ale my również jesteśmy mocnym zespołem, więc z całą pewnością zapowiada się ciekawy mecz.

– pechowej sytuacji Tomasza Fornala

Tomek Fornal jest wyjątkowym pechowcem. Ma za sobą już trzy kwarantanny, podczas których był zdrowy. A teraz uległ zakażeniu, moim zdaniem, w najgorszym momencie. Tak jak powiedzieliśmy, dla tych niezakażonych wcześniej zawodników, to było naprawdę trudne trafiać na tygodniowe kwarantanny, potem wracać do zajęć i od razu do gry. Wszystko działo się szybko. Te wydarzenia bez wątpienia odbiły się na stabilności zespołu. A teraz, cóż…Przykra historia. Szkoda mi Tomka. Ale mogę zapewnić, że w ten weekend będziemy grać również z myślą o nim. On jest jednym z członków drużyny i chcemy jak najlepiej dla każdego z zespołu.

– swoich dotychczasowych osiągnięciach pucharowych

We Francji raz wygrałem finał, ale to był Superpuchar. Było to bardzo miłe doświadczenie, ale to jednak coś innego. Z kolei we Włoszech dwukrotnie mierzyłem się w Pucharze z Perugią, więc zdobyć go było bardzo trudno. Mam więc nadzieję, że teraz będzie ten pierwszy raz. To dobry moment.

– …specjalnym zmienniku na pozycji przyjmującego

Jeśli patrzymy wyłącznie przez pryzmat statystyk to Szymon Biniek zasłużył teraz na miejsce w podstawowym składzie jako przyjmujący. W meczu z Lubinem miał stuprocentową skuteczność w ataku, więc jest to jakby logiczne (śmiech).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin