Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Yacine Louati: „Jastrzębski Węgiel to wspaniały klub” [WIDEO]

20.06.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Zapraszamy Państwa do oglądania pierwszego wywiadu z Yacinem Louatim po podpisaniu kontraktu z Jastrzębskim Węglem.

 

CO ZDECYDOWAŁO

Przez ostatnie dwa lata występowałem w lidze włoskiej. To było naprawdę cenne doświadczenie. Ale szukałem dla siebie nowego wyzwania. Jastrzębski Węgiel to wspaniały klub, a PlusLiga to jedne z najlepszych rozgrywek na świecie. To połączenie idealnie wpisywało się w to moje wyzwanie. W przyszłym roku są Igrzyska Olimpijskie, a gdzie można się do nich lepiej przygotować, jeśli nie w takim miejscu, jakie teraz wybrałem do gry.

FRANCUSKIE TRADYCJE W JW

Oczywiście doskonale wiem, że kilku zawodników z mojego kraju reprezentowało w przeszłości barwy Jastrzębskiego Węgla. Znam Nico Marechala, który pochodzi z tego samego regionu Francji co ja. Z Julienem Lyneelem znam się jeszcze lepiej, bo razem występujemy w reprezentacji Francji. Obu z nich bardzo podobało się w Jastrzębskim Węglu i mówili o klubie tylko dobre rzeczy. Komplementowali organizację klubu, jego strukturę oraz rzesze fanów. Nie mogę się już doczekać, kiedy sam się o tym przekonam.

PORZĄDNY ZESPÓŁ

Uważam, że mamy naprawdę porządny zespół na nowy sezon. Z niecierpliwością czekam na ten moment, by przekonać się jak to wszystko będzie funkcjonować na boisku. Polska liga należy do wymagających, a nadchodzące rozgrywki mogą być jeszcze trudniejsze, aniżeli były przed rokiem. Jestem ciekaw, jak będziemy się prezentować. Mam nadzieję, że będziemy osiągać satysfakcjonujące nas wszystkich wyniki i grać możliwie najlepszą siatkówkę, jaką tylko możemy.

RODZINNE TOURCOING

Pochodzę z Tourcoing na północy Francji, niedaleko Lille oraz tuż przy granicy z Belgią. Nie jest to jakieś wyjątkowe miasto. Cóż mogę dodać? Być może słyniemy z najlepszego na świecie „francuskiego ryżu”. Nie wiem, czy to prawda, ale uwielbiam tak mówić. Lubię też wycieczki w góry Wogezy na wschodzie Francji, blisko Niemiec. To naprawdę przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu.

MIŁOŚNIK MUZYKI

Lubię muzykę. W zasadzie to ją chłonę. Uczyłem się gry na instrumentach i potrafię zagrać [na trąbce i na pianinie]. Więc muzyka towarzyszy mi właściwie przez cały czas. Lubię spędzać czas z moimi przyjaciółmi, także z kolegami z zespołu oraz odwiedzać moich najbliższych.

APEL DO KIBICÓW

Drodzy kibice, liczę na Wasze mocne wsparcie w nowym sezonie. Po tej „nadzwyczajnej” sytuacji, która towarzyszy nam od kilku miesięcy, wprost nie mogę się już doczekać, aby móc podzielić się z Wami swoimi emocjami.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin