Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Wystartowała Liga Narodów. Błysk Dawida Konarskiego [FOTO]

03.06.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W niedzielę zakończył się pierwszy weekend Ligi Narodów. W początkowej fazie rozgrywek formą imponował nasz atakujący Dawid Konarski.

Za nami pierwszy weekend z rozgrywkami siatkarskiej Ligi Narodów 2019. W czterech krajach na trzech kontynentach odbyły się mecze z udziałem 16 reprezentacji. Nasza uwaga skupiła się głównie na katowickim Spodku, gdzie oprócz mistrzów świata reprezentacji Polski, uczestniczyli jeszcze: wicemistrzowie globu Brazylijczycy, brązowi medaliści mundialu Amerykanie oraz ekipa Australii dowodzona przez trenera Marka Lebedewa.

W 14-osobowym składzie na turniej w Polsce znaleźli się dwaj zawodnicy naszego Klubu: atakujący Dawid Konarski oraz przyjmujący Tomasz Fornal. W wygranym 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14) spotkaniu z Australią na początek występów mistrzów świata w Lidze Narodów Dawid Konarski był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu (22 „oczka”), natomiast Tomasz Fornal oficjalnie zadebiutował w seniorskiej kadrze narodowej i w dwóch setach zdobył 6 punktów. Dzień później Polacy po ciężkim boju pokonali USA 3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9), a Konarski zdobył w meczu 15 punktów. W niedzielnym starciu na szczycie biało-czerwoni ulegli Brazylijczykom 1:3. Fornal pojawiał się w tym meczu na placu gry tylko epizodycznie w drugim oraz czwartym secie.

W turnieju w argentyńskiej Mendozie z dobrej strony pokazał się nasz nowy nabytek z Kanady Graham Vigrass. Środkowy bloku wystąpił we wszystkich trzech spotkaniach swojej reprezentacji, zdobywając odpowiednio: 13 punktów z Bułgarią (1:3), sześć „oczek” z Portugalią (3:0) oraz osiem – z Argentyną (3:1).

Lider naszej drużyny Francuz Julien Lyneel rywalizował wraz ze swoją kadrą na turnieju w Nowym Sadzie w Serbii. Trójkolorowi wygrali wszystkie swoje mecze w stosunku 3:1. W pojedynku z Rosją Lyneel zagrał na libero, natomiast w pozostałych spotkaniach wystąpił już na swojej nominalnej pozycji, zdobywając osiem punktów z Serbią i siedem z Japonią.

Stawkę Pomarańczowych, którzy rywalizowali w LN uzupełnia Niemiec Christian Fromm, który grał z kadrą narodową w chińskim Jiangmen. W konfrontacjach z reprezentacją gospodarzy zdobył sześć punktów (3:2), zaś z Włochami siedem „oczek” (0:3). W potyczce z Iranem (0:3) nasz przyjmujący pauzował. Inny z naszych niemieckich graczy Lukas Kampa dostał wolne od trenera kadry i pojawi się dopiero w ostatni weekend LN podczas turnieju w Lipsku.

Z kadrą Australii od pięciu lat nieprzerwanie pracuje scoutman Jastrzębskiego Węgla Bogdan Szczebak.

Kolejne turnieje w ramach Ligi Narodów z udziałem naszych zawodników odbędą się w najbliższy weekend.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin