Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Wyjazdowa sesja Jastrzębskiego Węgla. „Wszystko w naszych rękach”

03.03.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

PlusLiga wkracza w decydującą część sezonu zasadniczego. Do rozegrania pozostało sześć kolejek. Nasz zespół walczy o pozostanie w czołowej czwórce i awans do play off.

By tak stało Pomarańczowi muszą zapunktować w najbliższych spotkaniach. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż naszą drużynę czekają dwa pojedynki wyjazdowe z mocnymi rywalami. Najpierw, w najbliższą niedzielę podopieczni trenera Marka Lebedewa zmierzą się w Gdańsku z LOTOS-em Treflem, natomiast w środę zagrają w Lubinie z Cuprum.

W spotkaniach tych opiekun Pomarańczowych będzie miał już do dyspozycji nowego zawodnika, reprezentanta Niemiec Sebastiana Schwarza.

– Obecny sezon PlusLigi wkracza w decydującą fazę. Ten czas będzie miał dla nas ogromne znaczenie. Ostatnie mecze zadecydują o tym, kto znajdzie się w strefie medalowej. Nasz klub dotknęły problemy zdrowotne. Wyłączony z gry był Maciej Muzaj, Wojciech Sobala, a Scott Touzinsky musiał z powodu kontuzji zakończyć karierę. Szukaliśmy zawodnika, który byłby w stanie pomóc drużynie. Takim zawodnikiem jest Sebastian Schwarz, który zagra w naszej drużynie na pozycji przyjmującego – oznajmił podczas środowej konferencji prasowej w Klubie Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Nowy zawodnik został już uprawniony do gry w pomarańczowych barwach i będzie mógł zagrać przeciwko zespołowi, w barwach którego występował w latach 2014-2016. Czy tak się rzeczywiście stanie, to już zależeć będzie wyłącznie od trenera JW.

Nasza ekipa zostanie w Gdańsku do poniedziałku. W tym dniu wyjedzie do Lubina, gdzie w środę o godz. 18:00 zagra kolejne spotkanie ligowe.

– Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Cały czas kontrolujemy sytuację w tabeli, wszystko pozostaje w naszych rękach. Walka o play off będzie zażarta, ale w życiu i sporcie nic nie jest gwarantowane. My jednak będziemy bić o to z całych sił – deklaruje Mark Lebedew.

Początek niedzielnego meczu w Gdańsku o godz. 15:00. Relacja z tego spotkania na naszej stronie internetowej.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin