Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Koniec Superfinałów, wraca Final Four w Lidze Mistrzów!

18.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Europejska Konfederacja Siatkówki CEV podjęła decyzję o zmianie systemu rozgrywek edycji Ligi Mistrzów 2025 i powrocie do formuły Final Four.

Decyzje te zapadły na Radzie Administracyjnej CEV, która obradowała w weekend na Łotwie w Jurmale.

Od samego początku istnienia siatkarskiej Ligi Mistrzów decydujące rozstrzygnięcia zapadały podczas 4-drużynowego turnieju finałowego (tzw. Final Four). Odejście od tej formuły nastąpiło w 2020 roku. Po czterech edycjach gry w formule Superfinałów z udziałem dwóch najlepszych drużyn męskich i żeńskich, CEV zdecydował o powrocie do organizacji Final Four z udziałem czterech najlepszych zespołów w sezonie.

W nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów Final Four zaplanowano w osobnych terminach dla każdej płci. Żeński FF odbędzie się w dniach 3-4 maja, natomiast męski 17-18 maja. Różnica w stosunku do poprzednich turniejów finałowych jest taka, że CEV nie planuje rozgrywania meczów o 3. miejsce.

W fazie grupowej LM wystąpi 20 zespołów (dwie drużyny z kwalifikacji) podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół rozegra po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Z grup bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują tylko ich zwycięzcy. Pięć drużyn z drugich miejsc i najlepsza drużyna z trzecich miejsc przechodzą do fazy play off. Zwycięzcy play offów uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach przechodzą do ćwierćfinału Pucharu CEV. Czterej zwycięzcy ćwierćfinałów (mecz i rewanż) awansują do Final Four.

Start fazy grupowej w przypadku kobiet nastąpi 5-7 listopada, a jej koniec 22 stycznia, natomiast w przypadku mężczyzn 12-14 listopada, a zakończy się ona 29 stycznia.

Źródło: CEV, PLUSLIGA.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin