Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Wojciech Szwed wraca do Jastrzębskiego Węgla!

16.06.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że nasz Klub podpisał kontrakt z Wojciechem Szwedem. Umowa z 21-letnim przyjmującym będzie obowiązywać na jeden sezon.

Dla Wojciecha będzie to powrót do naszego Klubu po dwuletniej przerwie. Przypomnijmy, że w 2019 roku trafił on z Akademii Talentów do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Na początku tamtego sezonu został jednak wypożyczony do pierwszoligowego klubu SPS Chrobry Głogów.

Wojciech rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w raciborskim Rafako. Zaczynał ją jako dziesięciolatek od mini siatkówki i łącznie w klubie z Raciborza spędził sześć lat. Następnie przez rok trenował w MMKS Kędzierzyn-Koźle, a stamtąd trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

W naszej „kuźni” talentów był przez dwa sezony i w tym czasie wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. W 2018 roku dołączył do kadry pierwszego zespołu i miał nawet okazję zadebiutować w PlusLidze. Wystąpił w dwóch spotkaniach – z MKS-em Będzin oraz Cuprum Lubin.

Po sezonie na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, w kolejnym znalazł dla siebie miejsce w innym pierwszoligowcu MCKiS Jaworzno. Łącznie na zapleczu PlusLigi rozegrał 44 mecze, zdobywając w nich 441 punktów. W tym czasie zaserwował 33 asy, a 32 punkty zdobył blokiem. Najwięcej punktów w I lidze zdobył jeszcze w barwach SPS Chrobry Głogów w meczu z… MCKiS Jaworzno, kończąc spotkanie z 23 „oczkami” na swoim koncie.

– Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że Jastrzębski Węgiel zwróci się do mnie z propozycją powrotu do Klubu. Kiedy to się stało, to tak naprawdę od razu podjąłem decyzję. Nie zastanawiałem się ani chwili, bo z takich szans trzeba korzystać. Jestem bardzo wdzięczny Klubowi, że taką szansę otrzymałem. Ranga tego Klubu, możliwość rozwoju i trenowania z najlepszymi, to czynniki decydujące przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla – mówi Wojciech Szwed.

– Wojciech Szwed wraca do nas po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu PlusLigi. W Tauron 1. Lidze rozegrał wiele spotkań, w których udowodnił swoją wartość. Jest to wciąż młody i perspektywiczny zawodnik, o dużym potencjale. Jest on związany z naszym Klubem, gdyż przeszedł szkolenie w Akademii Talentów, na pewno więc będzie czuł się u nas dobrze. Dajemy mu szansę bycia częścią mistrzowskiej drużyny, w której będzie mógł rozwijać swoje umiejętności pod okiem fachowców – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Wojciech Szwed

Ur. 07.03.2000r. w Krapkowicach

Pozycja: przyjmujący

Wzrost: 200 cm

Waga: 95 kg

Zasięg w ataku: 340 cm

Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: Rafako Racibórz, MMKS Kędzierzyn-Koźle, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Jastrzębski Węgiel, SPS Chrobry Głogów, MCKiS Jaworzno, Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin