Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Wojciech Bańbuła nowym trenerem przygotowania fizycznego w JW

04.08.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że w nadchodzącym sezonie nowym trenerem przygotowania fizycznego w naszym Klubie będzie Wojciech Bańbuła.

Zastąpi na tym stanowisku Australijczyka Luka Reynoldsa, który został pierwszym trenerem klubu Berlin Recycling Volleys.

Nowy członek sztabu szkoleniowego Pomarańczowych ma 29 lat. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę w roli trenera przygotowania fizycznego rozpoczął jeszcze w trakcie studiów w klubie Kęczanin Kęty.

Do PlusLigi trafił w sezonie 2013/14, gdzie od razu został asystentem trenera Krzysztofa Stelmach w Indykpolu AZS Olsztyn. Z trenerem tym później pracował jeszcze w BBTS-ie Bielsko-Biała. Oprócz tego pracował również w Cerradzie Czarnych Radom, gdzie zetknął się z rozgrywającym naszego Klubu Lukasem Kampą. Wojciech jest obecnie również członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Izraela dowodzonej przez trenera Grzegorza Rysia.

 Jestem szczęśliwy, że dołączyłem do sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla. W tym klubie będę miał możliwość pracy na najwyższym poziomie sportowym. Po zeszłorocznym wyjeździe za granicę, Jastrzębski Węgiel był pierwszym klubem w Polsce, do którego chciałem trafić. Dobre opinie Aleksandra Szafranowicza czy Lukasa Kampy, z którymi współpracowałem w przeszłości, tylko utwierdziły mnie w tej decyzji – mówi Wojciech Bańbuła.

Mark Lebedew, trener Pomarańczowych, z optymizmem patrzy na współpracę z nowym trenerem przygotowania fizycznego.  – Po udanym minionym sezonie i dobrej współpracy z Lukiem Reynoldsem, było dla nas ważne, aby znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko trenera od przygotowania fizycznego. Jestem bardzo zadowolony, że byliśmy w stanie znaleźć osobę z doświadczeniem w PlusLidze i poza granicami Polski, i jednocześnie otwartym na pracę w nowym środowisku – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Witamy w Klubie!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin