Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Wielki Zenit pokonany po raz drugi! Mamy pierwsze miejsce w grupie i awans do fazy play off LM [FOTO, WIDEO]

12.02.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał sześciokrotnego triumfatora Ligi Mistrzów Zenit Kazań 3:1 i zapewnił sobie awans do najlepszej ósemki rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie!

Hitowe spotkanie rozpoczęło po myśli Jastrzębskiego Węgla. Nasz zespół od razu wywarł na utytułowanym rywalu presję w polu serwisowym i mieliśmy tego efekty w postaci asów serwisowych oraz punktów na naszym koncie. Po asie Dawida Konarskiego wynik brzmiał 11:8. Punktowa zagrywka Christiana Fromma oznaczała rezultat 13:11, zaś kiedy Graham Vigrass pewnie zwieńczył kontratak zyskaliśmy czteropunktowe prowadzenie (16:12). Dzięki znakomicie dysponowanemu w ofensywie Tomaszowi Fornalowi utrzymywaliśmy ten dystans punktowy nad Zenitem (20:16). Znakomicie dysponowani Pomarańczowi pewnie zwyciężyli w premierowej odsłonie 25:18.

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z TRYBUN I BOISKA (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

Drugą partię Jastrzębski Węgiel rozpoczął w równie imponującym stylu (4:1). Kolejny as serwisowy, tym razem autorstwa Lukasa Kampy dał naszej ekipie prowadzenie 7:4. Po autowym ataku Earvina N’Gapetha na tablicy wyświetlił się rezultat 9:7. Później jednak Zenit przycisnął nas zagrywką i mieliśmy tego efekt w postaci zmiany prowadzenia na korzyść drużyny z Tatarstanu (10:9). Zespół dowodzony przez trenera Slobodana Kovacia nie zamierzał jednak odpuścić i znów zbliżył się punktowo do wicemistrzów Rosji. Bardzo dobre zawody rozgrywał gwiazdor Zenitu N’Gapeth (15:13, 16:14). Ale i z tych opresji Pomarańczowi zdołali wybrnąć. Przy serwisie Grahama Vigrassa zdołaliśmy odwrócić wynik na swoją korzyść (17:16). Na nasze nieszczęście Rosjanie również odpowiedzieli potężnym serwisem (19:17). Fantastyczne obrony Fornala oraz Jakuba Popiwczaka pozwoliły naszej drużynie wyprowadzić udaną kontrę, w której francuski przyjmujący „nadział się” na blok Jurija Gladyra (19:19). Potem Zenit raz jeszcze był z przodu (22:20), ale Jastrzębski Węgiel i tym razem zdołał wyjść z tych kłopotów (23:22). Pomimo prowadzenia JW to nasi przeciwnicy jako pierwsi zyskali piłki setowe. W sumie mieli oni aż cztery szanse na skończenie tej partii, ale nasz zespół znów wytrzymał wojnę nerwów i rozstrzygnął długiego seta na swoją korzyść (30:28)!

W trzecią odsłonę lepiej weszli gracze z Tatarstanu. Nasz zespół zaczął mieć kłopoty z przyjęciem zagrywki szybującej gości. Przy stanie 6:11 na placu gry pojawił się Dominik Depowski, który zastąpił Fromma. Spryt Dawida Konarskiego pozwolił naszej ekipie nieco zmniejszyć dystans do rywali (8:11). Później jednak trochę pogrążyły nas błędy własne i Rosjanie ponownie mogli wziąć „głębszy oddech” (9:14). Od stanu 12:18 nasza drużyna zerwała się do szaleńczego pościgu za Rosjanami (16:18), ale czas wzięty przez trenera gości Aleksieja Wierbowa przerwał serię Pomarańczowych. Utytułowana ekipa z Rosji nie „wypuściła z rąk” swojej przewagi i po akcji Maksima Michajłowa zwyciężyła w trzeciej partii 25:19.

Czwarta część spotkania znów zaczęła się pod dyktando rosyjskiego zespołu (3:0). As serwisowy Depowskiego wyrównał stan seta po 5. Po udanym bloku Kampy na Fiedorze Woronkowie był jeszcze remis po 7, ale później zaczął nas nękać zagrywką Wadim Lichoszerstow. Za sprawą skutecznego w ataku Depowskiego byliśmy w stanie dogonić wicemistrzów Rosji, a następnie wyjść na prowadzenie (12:11). Jastrzębski Węgiel prowadził do stanu 17:16. Później sytuacja zmieniła się na korzyść gości, ale tylko na moment (21:19). Zenit wciąż się nie poddawał i przy zagrywce Woronkowa zyskał przewagę (22:21). Skuteczny blok duetu Depowski-Gladyr na Michajłowie oznaczał rezultat 23:22 dla JW. W ostatniej akcji meczu N’Gapeth „przestrzelił” w ataku, a to oznaczało zwycięstwo naszej drużyny i awans do najlepszej ósemki w Europie!

MVP: Tomasz Fornal.

Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań 3:1 (25:18, 30:28, 19:25, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Gladyr, Vigrass, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki, Depowski

Zenit Kazań: Sokołow, Butko, Kononow, Wolwiocz, N’Gaphet, Michajłow, Gołubiew (libero) oraz Surmaczewski, Lichoszerstow, Woronkow, Alekno

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin