Wielki powrót. Paweł Rusek ponownie zagra w Jastrzębskim Węglu!

Opublikowany przez 21 maja, 2018 10:14

Rozmiar czcionki : A- A A+

Miło nam poinformować, że po sześciu latach przerwy do Jastrzębskiego Węgla wraca Paweł Rusek. Nasz Klub zawarł z 35-letnim libero dwuletni kontrakt.

Paweł Rusek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, lubianych i utytułowanych graczy Jastrzębskiego Węgla. Pochodzący z Rybnika zawodnik w przeszłości reprezentował barwy naszego Klubu nieprzerwanie przez osiem sezonów (2004-2012).

Doświadczenie Pawła zdobyte zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej będzie dla nas bardzo przydatne. Myślę, że na pozycji libero będzie on dobrym wsparciem dla Kuby Popiwczaka, który jest młody, wciąż się rozwija i może być jednym z najlepszych na tej pozycji w Polsce – mówi Ferdinando De Giorgi, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Jestem podekscytowany i jednocześnie bardzo się cieszę. Zawsze fajnie jest móc wrócić do siebie. Osiem lat spędzonych w klubie to wspaniała historia. Teraz szykuje się super drużyna, jest świetny sztab szkoleniowy, którego część znam bardzo dobrze. To wszystko wzięte razem na pewno przyciąga. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z PlusLigą, byłem bardzo zżyty z Klubem. Nawet kiedy grałem poza Jastrzębiem, zawsze interesowałem się losami Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Paweł Rusek.

W jastrzębskim Klubie Rusek pojawił się po historycznym sezonie mistrzowskim, a trafił do niego z pobliskiego Górnika Radlin. 21-letni młodzian z miejsca stał się graczem podstawowego składu, przejmując schedę po odchodzącym z Klubu Krzysztofie Wójciku. W porównaniu z radlińskim pierwszoligowcem w Jastrzębiu-Zdroju skala wyzwań wzrosła niebotycznie, gdyż już w swoim pierwszym sezonie Paweł zadebiutował w Lidze Mistrzów.

W kolejnych latach jego udziałem stały się inne wielkie osiągnięcia naszego Klubu: trzy srebrne (2006, 2007, 2010) i brązowy medal mistrzostw Polski (2009), Puchar Polski (2010), klubowe wicemistrzostwo świata (2011), srebrny medal w Pucharze Challenge (2009). Jego świetna gra zaowocowała również znaczącymi wyróżnieniami indywidualnymi – dla najlepszego przyjmującego w turnieju finałowym Pucharu Challenge w Izmirze oraz najlepszego broniącego Pucharu Polski w Bydgoszczy.

Siatkarz ma jeszcze jedno sportowe marzenie…- Może to jest ten czas, że Jastrzębski Węgiel wreszcie wywalczy to upragnione złoto. Fajnie byłoby wrócić i wspólnie z kolegami sięgnąć po tytuł mistrzowski, spełniając tym samym marzenia Klubu, miasta i tych wspaniałych kibiców, których Klub posiada – mówi Paweł Rusek.

Paweł Rusek

Ur. 21.01.1983r.

Wzrost: 183 cm

Waga: 76 kg

Zasięg w ataku: 320 cm

Zasięg w bloku: 300 cm

Kluby: RMKS Rybnik, Górnik Radlin, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin, Asseco Resovia Rzeszów.