Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Wicemistrzowie Polski górą w starciu z Pomarańczowymi [FOTO]

19.10.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W rozegranym w Swarzędzu-Zalasewie pierwszym meczu półfinałowym Memoriału Arkadiusza Gołasia nasz zespół uległ wicemistrzom Polski, drużynie Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 21:25, 17:25). W niedzielnym meczu o 3. miejsce zmierzymy się z PGE Skra Bełchatów, która przegrała z ekipą Aluronu Virtu CMC Zawiercie 0:3.

Po wyrównanym początku pierwszego seta (9:9), później rozpędzili się warszawianie (11:14, 15:19), a ich najmocniejszą bronią była zagrywka. Natomiast nasz zespół miał kłopot z odrzuceniem rywali od siatki. Motorem napędowym stołecznej drużyny był Bartosz Kwolek (sześć punktów). Równo grająca drużyna ze stolicy rozstrzygnęła pierwszą partię na swoją korzyść.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Ton wydarzeniom na boisku nadal nadawali siatkarze z Warszawy. Ich najmocniejszą bronią był blok. Trener Roberto Santilli w dalszym ciągu nie mógł w pełni skorzystać z Juliena Lyneela. Francuski przyjmujący zaliczał jedynie krótkie epizody na boisku, wchodząc głównie do przyjęcia. Do przyszłotygodniowego startu ligi Francuz powinien być jednak gotowy na sto procent. W naszym zespole najjaśniejszą postacią na boisku był w sobotę Graham Vigrass, który po dwóch setach miał na swoim koncie osiem punktów (siedem w ataku i jeden w bloku).

Trzecia część meczu również rozpoczęła się po myśli warszawian (5:1, 8:2). Wicemistrzowie kraju utrzymali swój rytm gry i górą wyszli także z trzeciego seta. Taki wynik oznacza, że to oni zagrają w niedzielnym finale Memoriału, a naszym siatkarzom pozostaje gra o 3. miejsce z PGE Skrą Bełchatów.

Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 21:25, 17:25)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Lyneel, Depowski, Bucki

Projekt Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Brizard, Wrona, Nowakowski, Tillie, Wojtaszek (libero)

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin