Wicemistrz Europy i brązowy medalista Mistrzostw Świata w JW. Witamy Christiana Fromma!

Opublikowany przez 7 maja, 2018 15:48

Rozmiar czcionki : A- A A+

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz Klub związał się kontraktem z Christianem Frommem. Umowa obowiązuje na dwa najbliższe sezony.

Niemiecki zawodnik występuje na pozycji przyjmującego i jest ponad 120-krotnym reprezentantem swojego kraju. W narodowych barwach wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w Katowicach, srebro podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Krakowie, jak również złoty medal Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku.

Jeśli chodzi o osiągnięcia klubowe, to Christian jest dwukrotnym mistrzem Niemiec w VfB Friedrichshafen, wicemistrzem Włoch z Sir Safety Perugią oraz wicemistrzem Turcji z Arkasem Spor Izmir. To właśnie turecki klub był ostatnim pracodawcą niemieckiego gracza, zatem Christian – podobnie jak drugi z naszych nowych „nabytków” Dawid Konarski – obrał kurs znad Bosforu nad Wisłę.

Zależało mi na pozyskaniu tego zawodnika. Christian Fromm to synonim jakości i pracowitości. Jest graczem „fizycznym”, który dzięki dobrej pracy może jeszcze poprawić swoją technikę. Christian to kolega Lukasa Kampy z kadry narodowej Niemiec , co powinno znacznie ułatwić im współpracę. Jest to dla nas ważny gracz w ofensywie – podkreśla Ferdinando De Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla.

Wiele po tym zawodniku obiecuje sobie również prezes Adam Gorol. – Jest to kolejny zawodnik z dobrym siatkarskim CV, który trafia do naszego Klubu. Medale największych siatkarskich imprez na świecie, wywalczone wraz z reprezentacją Niemiec z jego udziałem, świadczą o klasie zawodnika. Chcemy realizować nasze cele i sprostać oczekiwaniom naszego partnera strategicznego, dlatego musimy stawiać na mocne siatkarskie nazwiska  – mówi sternik naszego Klubu.

Sam zawodnik jest podekscytowany transferem do Jastrzębskiego Węgla. – Zdecydowałem się na grę w Jastrzębskim Węglu, ponieważ od Lukasa Kampy słyszałem wiele dobrego na temat Klubu, trenera oraz fanów. Zagrałem w jastrzębskiej hali jeden mecz [chodzi o spotkanie play off 12 Ligi Mistrzów w barwach Sir Safety Perugia w sezonie 2014/2015 – przyp. red.] i duże wrażenie zrobiła na mnie atmosfera panująca w tym obiekcie. Zależało mi na tym, by zagrać w Polsce, ale nie tylko przez tydzień bądź dwa podczas turniejów rozgrywanych z kadrą narodową, ale przez cały sezon, w jednej z najsilniejszych lig w Europie –  wyjaśnia swoją motywację do gry w JW Christian Fromm.

Christian Fromm

Ur. 15.08.1990r. w Berlinie

Wzrost: 204 cm

Waga: 99 kg

Zasięg w ataku: 350 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Kluby: Berliner TSC, VC Olympia Berlin, VfB Friedrichshafen, evivo Düren, Altotevere Città di Castello, Sir Safety Perugia, Gi Group Monza, Arkas Spor Izmir.