Wicemistrz Europy i brązowy medalista Mistrzostw Świata w JW. Witamy Christiana Fromma!

07.05.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz Klub związał się kontraktem z Christianem Frommem. Umowa obowiązuje na dwa najbliższe sezony.

Niemiecki zawodnik występuje na pozycji przyjmującego i jest ponad 120-krotnym reprezentantem swojego kraju. W narodowych barwach wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w Katowicach, srebro podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Krakowie, jak również złoty medal Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku.

Jeśli chodzi o osiągnięcia klubowe, to Christian jest dwukrotnym mistrzem Niemiec w VfB Friedrichshafen, wicemistrzem Włoch z Sir Safety Perugią oraz wicemistrzem Turcji z Arkasem Spor Izmir. To właśnie turecki klub był ostatnim pracodawcą niemieckiego gracza, zatem Christian – podobnie jak drugi z naszych nowych „nabytków” Dawid Konarski – obrał kurs znad Bosforu nad Wisłę.

– Zależało mi na pozyskaniu tego zawodnika. Christian Fromm to synonim jakości i pracowitości. Jest graczem „fizycznym”, który dzięki dobrej pracy może jeszcze poprawić swoją technikę. Christian to kolega Lukasa Kampy z kadry narodowej Niemiec , co powinno znacznie ułatwić im współpracę. Jest to dla nas ważny gracz w ofensywie – podkreśla Ferdinando De Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla.

Wiele po tym zawodniku obiecuje sobie również prezes Adam Gorol. – Jest to kolejny zawodnik z dobrym siatkarskim CV, który trafia do naszego Klubu. Medale największych siatkarskich imprez na świecie, wywalczone wraz z reprezentacją Niemiec z jego udziałem, świadczą o klasie zawodnika. Chcemy realizować nasze cele i sprostać oczekiwaniom naszego partnera strategicznego, dlatego musimy stawiać na mocne siatkarskie nazwiska  – mówi sternik naszego Klubu.

Sam zawodnik jest podekscytowany transferem do Jastrzębskiego Węgla. – Zdecydowałem się na grę w Jastrzębskim Węglu, ponieważ od Lukasa Kampy słyszałem wiele dobrego na temat Klubu, trenera oraz fanów. Zagrałem w jastrzębskiej hali jeden mecz [chodzi o spotkanie play off 12 Ligi Mistrzów w barwach Sir Safety Perugia w sezonie 2014/2015 – przyp. red.] i duże wrażenie zrobiła na mnie atmosfera panująca w tym obiekcie. Zależało mi na tym, by zagrać w Polsce, ale nie tylko przez tydzień bądź dwa podczas turniejów rozgrywanych z kadrą narodową, ale przez cały sezon, w jednej z najsilniejszych lig w Europie –  wyjaśnia swoją motywację do gry w JW Christian Fromm.

Christian Fromm

Ur. 15.08.1990r. w Berlinie

Wzrost: 204 cm

Waga: 99 kg

Zasięg w ataku: 350 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Kluby: Berliner TSC, VC Olympia Berlin, VfB Friedrichshafen, evivo Düren, Altotevere Città di Castello, Sir Safety Perugia, Gi Group Monza, Arkas Spor Izmir.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin