Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

We wtorek wraca Liga Mistrzów. Gramy z mistrzem Francji

12.12.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Po niedzielnych emocjach w PlusLidze już jutro czas na starcie w Lidze Mistrzów. W ramach 4. kolejki tych rozgrywek podejmiemy w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej mistrza Francji, Montpellier HSC VB.

Po trzech kolejkach fazy grupowej nasz zespół z kompletem punktów jest liderem grupy „A”. Nad drugim w tabeli wicemistrzem Niemiec VfB Friedrichshafen mamy cztery punkty przewagi.

Wtorkowy mecz z Montpellier jest dla nas bardzo ważny. Jeśli wygramy go za trzy punkty, mocno przybliżymy się do awansu do kolejnej fazy rozgrywek – mówi Tomasz Fornal, przyjmujący naszej drużyny.

Czasu na odpoczynek nie było za wiele. W niedzielę nasz zespół zmierzył się bowiem z mistrzem Polski, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (2:3).

Chwilę odpoczniemy i już musimy przygotować się mentalnie do wtorkowego meczu. Każdy z nas musi być gotowy na spotkanie z Montpellier – dodaje Fornal.

Warto bić się o wygranie grupy. Do ćwierćfinałów awansują bowiem wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przechodzą do repasaży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków repasażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Repasaże oznaczają więc dwa dodatkowe starcia – mecz i rewanż.

Nasz najbliższy rywal aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w grupie „A”. Jak dotąd w Lidze Mistrzów zdobył jeden punkt. W pierwszym starciu z naszą drużyną mistrzowie Francji postawili jednak trudne warunki. Dlatego nasi siatkarze mają świadomość, że w żaden sposób nie można zlekceważyć wtorkowego rywala.

Kiedy graliśmy we Francji, był to ciężki mecz. Znów więc szykujemy się na walkę. Oni bronią jak typowi Francuzi, czyli jak szaleni. Ale jeśli zagramy nasza siatkówkę, to jestem na sto procent przekonany, że zwyciężymy – kończy Fornal.

Początek wtorkowego meczu w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 18:00. Transmisja – w Polsacie Sport.

Zapraszamy!

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin