Walczymy o Superpuchar!

24.10.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższą środę w Lublinie nasz zespół stanie do walki o pierwsze trofeum w tym sezonie. O godzinie 18:00 w Hali Globus zmierzymy się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w boju o Superpuchar Polski.

To jest pierwsze trofeum do zdobycia w sezonie. Zarówno my, jak i nasi rywale zrobimy wszystko, żeby je wygrać. Jako że przed nami mnóstwo kilometrów do Lublina, to zawsze fajnie jest pokonywać taką trasę po zwycięstwie – mówi Łukasz Wiśniewski, środkowy naszej drużyny.

Przed rokiem mecz o Superpuchar również odbył się w lubelskiej Hali Globus, naszym przeciwnikiem także była ZAKSA i wówczas wyszliśmy z tej konfrontacji zwycięsko, sięgając po raz pierwszy w historii Klubu po to właśnie trofeum.

Zeszłoroczne starcie zakończyło się wygraną Jastrzębskiego Węgla w trzech setach, a MVP tamtego spotkania został wybrany Tomasz Fornal.

Później jednak na wszystkich polach kędzierzynianie okazali się lepsi od naszego zespołu – w lidze, Pucharze Polski oraz Lidze Mistrzów.

Tamten sezon zostawiamy za nami. W tych starciach z ZAKSĄ nie byliśmy w super dyspozycji, zarówno w Lidze Mistrzów, jak i w finale PlusLigi. To nie była nasza siatkówka. Natomiast oddajmy ZAKSIE to, co ich. Oni w tamtym sezonie byli nie do „ruszenia”, dominowali na każdym polu. Tamten sezon należał do nich, ale mam nadzieję, że w tym roku uda nam się wrócić na tron – stwierdza Wiśniewski.

Pochodzący z Włodawy na Lubelszczyźnie Wiśniewski liczy na mocne wsparcie z trybun w Hali Globus, zarówno ze strony naszych kibiców, jak i lokalnych fanów.

Jest to teren neutralny, więc liczymy, że lubelscy kibice również przyjdą na mecz, żeby zobaczyć dobrą siatkówkę, a my zrobimy wszystko, żeby taką siatkówkę zaprezentować. Mi osobiście fajnie jest tu przyjeżdżać w rodzinne strony, więc zawsze z wielką frajdą wchodzę na tę halę – kończy Wiśniewski.

Początek środowego meczu o AL-KO Superpuchar Polski o godzinie 18:00. Transmisja – w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin