W środę rewanż w Młodej Lidze z radomianami. Zapraszamy do Żor

Opublikowany przez 27 marca, 2017 14:02

Rozmiar czcionki : A- A A+

W najbliższą środę 29 marca o godz. 19:00 w Hali Sportowej przy ZS Nr 3 w Żorach nasz zespół z Akademii Talentów występujący w Młodej Lidze zmierzy się w rewanżowym meczu pierwszej rundy play off (o miejsca 1.-8.) z RCS Cerradem Czarnymi Radom.

Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną radomian 3:0 (25:16, 25:15, 25:9). Warto jednak nadmienić, że w spotkaniu tym naprzeciw naszych juniorów i trzech kadetów w meczowym składzie, w szeregach gospodarzy wyszło czterech zawodników występujących na co dzień w plusligowym zespole Cerradu Czarnych Radom (Bartłomiej Bołądź, Michał Kędzierski, Tomasz Fornal oraz Jakub Ziobrowski).

Chcąc pozostać w grze i awansować do kolejnej rundy play off nasi akademicy muszą wygrać rewanżowy pojedynek za trzy punkty (3:0 lub 3:1) i dodatkowo jeszcze zwyciężyć w rozgrywanym do 15 tzw. „złotym secie”. Czy nasza młodzież jest w stanie odwrócić losy tej rywalizacji i przejść do kolejnej rundy play off? Przekonamy się już w najbliższą środę.

Przypomnijmy, że nasza drużyna broni tytułu młodzieżowego mistrza Polski wywalczonego w zeszłym roku w Krapkowicach po dramatycznym finale z…radomianami. Wówczas rywale prowadzili już 2:0, a mimo to nasi akademicy doprowadzili do wyrównania w meczu. W tie-break’u rywale prowadzili 14:12, ale ostatecznie to nasz zespół triumfował w całym spotkaniu.

Zatem, niemożliwie nie istnieje?