Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W środę pierwsze starcie o finał Ligi Mistrzów

10.03.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższą środę o godzinie 20:30 nasz zespół podejmie przed własną publicznością mistrza Turcji, Ziraat Bank Ankara. Będzie to pierwsze z dwóch spotkań półfinału Ligi Mistrzów. Rewanż – 20 marca o 17:00 w Ankarze.

Dla naszego zespołu jest to szansa na ponowny udział w finale tych rozgrywek. Przed rokiem drużyna dowodzona przez trenera Marcelo Mendeza dotarła do finału w Turynie, ale musiała uznać w nim wyższość Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (2:3). Nic dziwnego, że nasi siatkarze marzą o „powtórce z rozrywki”, tym razem ze szczęśliwym finałem.

– Nie będziemy się czarować. Wiadomo, że wszyscy o tym myślimy. Mamy niedokończone porachunki z Ligą Mistrzów z zeszłego roku. Trzeba sobie wewnętrznie postawić taki cel i takie marzenie i do niego dążyć, bo będzie to coś wielkiego. Zrobimy wszystko, żeby wyjść zwycięsko z tego półfinału – zapowiada Moustapha M’Baye, środkowy naszej drużyny, który w turyńskim finale był podstawowym zawodnikiem w naszej drużynie.

Podobnie jak przed rokiem na etapie półfinału przychodzi nam się zmierzyć z ekipą z Turcji. W zeszłym roku był to Halkbank Ankara, tym razem będzie to także zespół ze stolicy tego kraju, tyle że Ziraat. Z tym zespołem nie starliśmy się jeszcze nigdy w historii występów w europejskich pucharach.

Największymi gwiazdami zespołu z Turcji są Amerykanin Matthew Anderson (obecnie kontuzjowany) oraz Kubańczyk Oreol Camejo. Poza nim w drużynie trenera Mustafy Kavaza są dwaj reprezentanci Holandii: Wouter Ter Maat i Bennie Tuinstra, a także Argentyńczyk Luciano Vicentin. Pozostali siatkarze w zespole mistrza Turcji to gracze tureccy.

Ziraat przeszedł tegoroczną fazę grupową bez porażki, tracąc zaledwie dwa punkty, a za rywali miał: ZAKSĘ, Olympiakos Pireus oraz Knack Roeselare. W ćwierćfinale jednak napotkał na ogromny opór ze strony grupowego rywala naszej drużyny, mistrza Hiszpanii Guaguas Las Palmas. W pierwszym meczu Turcy wygrali na Wyspach Kanaryjskich 3:1, by ulec u siebie 0:3. Przepustkę do półfinału dał im złoty set wygrany 15-7.

Dla naszej drużyny jest to trzeci półfinał Ligi Mistrzów z rzędu, a piąty w ogóle. W obecnej edycji LM w ćwierćfinale naszą przeszkodą był naszpikowany gwiazdami włoski zespół Gas Sales Piacenza. We Włoszech przegraliśmy 2:3, ale w rewanżu po kapitalnym widowisku i przy ogłuszającym dopingu naszych fanów odprawiliśmy rywali w trzech setach.

W środę nasz zespół ponownie będzie wspierany z trybun przez komplet ponad trzech tysięcy widzów. Początek spotkania o godzinie 20:30. Transmisja na antenie Polsatu Sport od 20:15.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin