Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W środę pierwsza batalia o półfinał. „Damy z siebie wszystko, by tam się znaleźć”

23.03.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W najbliższą środę nasz zespół przystąpi do walki o półfinał PlusLigi. Na drodze do najlepszej czwórki w lidze staje mistrz kraju i półfinalista Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów.

24 mecze, 17 zwycięstw, 7 porażek, 50 punktów i trzecia pozycja na koniec fazy zasadniczej. To bilans naszej drużyny w tzw. regularnej części sezonu. Bilans, który jest już historią. W środę otwiera się nowy rozdział w tegorocznych rozgrywkach – faza play off, która zdecyduje o końcowej klasyfikacji w lidze, w tym także o medalach.

Do walki o trofea przystępuje sześć najlepszych ekip po rundzie zasadniczej. Jastrzębski Węgiel wpada na szóstą ekipę w ligowym rankingu, PGE Skrę Bełchatów. Tego przeciwnika nie trzeba szerzej przedstawiać fanom siatkówki w kraju.

– Czeka nas ciężkie wyzwanie. To prawdopodobnie najmocniejsza para ćwierćfinałowa w PlusLidze w ostatnich latach. Gramy z mistrzem Polski z zeszłego sezonu. Zawodnicy, którzy zmagali się z kontuzjami, wrócili już do wyjściowego składy Skry i grają bardzo dobrze. Ponadto, bełchatowianie zakwalifikowali się do półfinału Ligi Mistrzów, co najlepiej świadczy o skali trudności zadania, jakie jest przed nami – mówi Julien Lyneel, francuski przyjmujący naszego zespołu.

Co przemawia na korzyść Pomarańczowych w starciu z mistrzem kraju? Własna hala oraz…najnowsza historia wzajemnych konfrontacji. W obecnych rozgrywkach nasza drużyna dwukrotnie pokonała bełchatowian w lidze. Oba spotkania skończyły się naszą wygraną 3:1. Co więcej, przez całą kadencję trenera Roberto Piazzy w Skrze żółto-czarni nie znaleźli sposobu na Jastrzębski Węgiel. Nasz zespół nie jest faworytem tej ćwierćfinałowej rywalizacji, ale Pomarańczowi zapewniają, że zrobią wszystko, by znaleźć się w strefie medalowej.

– Tak jak wielokrotnie już podkreślałem, ważne jest, byśmy koncentrowali się na sobie. Rozgrywamy bardzo dobry sezon. Rundę zasadniczą zakończyliśmy na trzecim miejscu, więc możemy rozpocząć play off z wiarą we własne siły. Jesteśmy w stanie grać siatkówkę na wysokim poziomie i mogę zapewnić, że na boisku damy z siebie wszystko, by znaleźć się w półfinale – deklaruje Lyneel.

Gwiazda naszego zespołu apeluje do kibiców: – Tego meczu nie można przegapić! Potrzebujemy Was!

Zatem raz jeszcze: 27 marca. Godzina 17:30. Hala Widowiskowo-Sportowa w Jastrzębiu-Zdroju. Play off czas zacząć!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin