Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W środę odrabiamy zaległości. Przyjeżdża Projekt Warszawa

21.03.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

23 marca o godzinie 17:30 na Hali Widowiskowo-Sportowej zostanie rozegrane zaległe spotkanie 16. kolejki PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Projektem Warszawa.

Pierwotnie mecz ten miał się odbyć 16 stycznia, natomiast w tamtym czasie zespół ze stolicy zmagał się z sytuacją epidemiologiczną wewnątrz swojej drużyny. W podobnej sytuacji znajdowała się wówczas Asseco Resovia Rzeszów oraz ich przeciwnik, więc decyzją Polskiej Ligi Siatkówki zamiast zaplanowanych wcześniej spotkań, awansem odbył się mecz pomiędzy nami a drużyną z Rzeszowa.

W tym sezonie nasza drużyna dwukrotnie zmierzyła się ze stołeczną ekipą. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej nasz zespół uległ po pasjonującym meczu brązowym medalistom z poprzedniego sezonu 2:3, natomiast równo miesiąc temu bez straty seta pokonaliśmy Projekt Warszawa przed własną publicznością w meczu ¼ finału Pucharu Polski.

W ubiegłym tygodniu nasza drużyna wygrała dwa ciężkie mecze – w środę zwyciężyliśmy z mistrzem Włoch Cucine Lube Civitanova 3:2, zapewniając sobie tym samym miejsce w półfinale Ligi Mistrzów, a w niedzielę 3:1 pokonaliśmy Cuprum Lubin, dopisując do ligowej tabeli istotne trzy punkty.

Intensywność rozgrywania spotkań jest najwyższa z możliwych, jednak perspektywa zajęcia pierwszego miejsca przed rozpoczęciem fazy play-off motywuje do dalszej pracy i zdobywania maksymalnej liczby punktów w każdym meczu.

„Wkrótce zacznie się decydująca część sezonu. Musimy się do tego solidnie przygotować. Najpierw jednak czeka nas środowy mecz z Warszawą, a potem zobaczymy, jak to dalej pójdzie. Wciąż mamy szansę na walkę o pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej” – zauważa MVP ostatniego meczu, atakujący Stephen Boyer.     

Podobnego zdania jest libero naszej drużyny, Jakub Popiwczak, który również zwraca uwagę na intensywność rozgrywanych spotkań.

„Jesteśmy na to gotowi. Wiadomo, że zmęczenie czasami jest większe, a czasami mniejsze. Na szczęście mamy szeroką ławkę i miejmy nadzieję, że trener będzie z tego korzystał, a my będziemy robić swoje i dopisywać kolejne trzy punkty, bo mamy ku temu potencjał i możliwości – uspokaja Popiwczak.

Warto nadmienić, że zespół ze stolicy wzmocnił w ostatnim czasie nowy zawodnik – Artur Szalpuk, który sezon rozpoczął w ukraińskiej drużynie Epicentr-Podolany Horodok. Z uwagi na rosyjską agresję wobec Ukrainy, nie było możliwości rozegrania sezonu do końca.

Początek środowego spotkania o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na kanale Polsat Sport.

 

Skład Projektu Warszawa, naszych rywali:

Rozgrywający: Trinidad De Haro, Blankenau

Atakujący: Petković, Superlak

Przyjmujący: Kwolek, Grobelny, Janikowski, J. Fornal, Szalpuk

Środkowi: Kowalczyk, Wrona, Gałązka, Nowakowski

Libero: Wojtaszek, Jaglarski

Trener: Andrea Anastasi

 

Autor: Marta Pawletko

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin