Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W środę gramy zaległy szlagier PlusLigi

21.03.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

22 marca o godzinie 17:30 nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Będzie to zaległe spotkanie z 23. kolejki PlusLigi.

Po poznaniu terminarza ligowego przed sezonem oba kluby doszły do porozumienia w kwestii zamiany gospodarza. Wynikało to z braku dostępności hali. Pierwotnie pierwsze spotkanie (8. kolejka PlusLigi) miało się odbyć na Podpromiu, a drugie w Jastrzębiu-Zdroju.

Asseco Resovia zgodziła się na roszadę, ale pod warunkiem, że rewanż nie odbędzie się w założonym na wstępnie terminie 23. kolejki, czyli w pierwszy weekend  lutego, a dopiero w marcu. Powodem takiego stanu rzeczy była niedostępność hali na Podpromiu ze względu na organizowane tam Targi Ślubne. Dla naszego Klubu nie stanowiło to kłopotu. Stąd też właśnie do tej konfrontacji dojdzie teraz w środę.

Nasz zespół mierzył się z Asseco Resovią w tym sezonie dwukrotnie. Mecz 8. kolejki PlusLigi zakończył się naszą wygraną 3:0. Podobnie było w półfinale lutowego turnieju finałowego Pucharu Polski w Krakowie. Tamten mecz również zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla w trzech setach. Nasz rywal jest liderem PlusLigi.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jastrzębski Węgiel (@klubjw)

Myślę, że te wyniki nie będą miały w środę dużego znaczenia. Gramy na Podpromiu, hala pewnie będzie pełna, bilety się wyprzedają, Resovia w tym sezonie dobrze gra, więc czeka nas ciężkie spotkanie. Jedziemy walczyć, jedziemy po punkty. Wydaje mi się, że to jest dobry moment, żeby sprawdzić się w jakiej jesteśmy formie przed play offami – mówi Tomasz Fornal, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Początek środowego spotkania o godzinie 17:30. Transmisja – w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin