Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W środę decydujący bój o półfinał z Treflem

19.04.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

20 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 17:30 rozpocznie się decydujący mecz tegorocznych ćwierćfinałów rozgrywek ligowych z Treflem Gdańsk. Po ostatniej porażce na własnej hali 2:3, Jastrzębski Węgiel w sobotę pokonał 3:0 drużynę z Gdańska, przenosząc tym samym dalszą rywalizację o półfinał PlusLigi do Jastrzębia-Zdroju.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy zdecydowanie nie ułożył się po myśli jastrzębskiej drużyny. Po zaciętym pierwszym secie, a następnie drugim przepełnionym dominacją Jastrzębskiego Węgla, gdańszczanie odpowiedzieli dobrą grą w następnych trzech partiach, tym samym wygrywając pierwszy mecz rywalizacji o półfinał.

Spotkanie rewanżowe w Gdańsku w ostatnią sobotę było więc meczem o „być” albo „nie być” naszej drużyny. Na całe szczęście jastrzębianie rozpoczęli tę walkę w pełni skupieni, korzystając w każdej okazji do zdobycia punktu. Tym razem po dwóch wyrównanych setach kończących się na naszą korzyść, w trzeciej odsłonie nasza skuteczność nie spadła, dzięki czemu odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo nad Treflem Gdańsk.

– Mały kroczek do wygrania tego ćwierćfinału został zrobiony, ale to jeszcze nie koniec, bo kolejny mecz u nas w środę. Mam nadzieję, że nasza gra będzie wyglądała tak jak w sobotę i awansujemy dalej. Presja jest ogromna. Niektórzy lubią z nią grać, akurat ja lubię bardzo. Trzeba sobie z tym poradzić i wygrać – komentował po meczu w Gdańsku MVP spotkania, Rafał Szymura.

Dzięki wyrównaniu stanu rywalizacji i doprowadzeniu do trzeciego spotkania ćwierćfinałowego, wracamy do Jastrzębia-Zdroju, na własną halę, gdzie z całą pewnością naszym zawodnikom pomagać będzie doping własnych kibiców. Nie możemy jednak zapominać, że mimo takich warunków w pierwszym meczu, gdańszczanie nie zwiesili głów i byli w stanie postawić naszej drużynie trudne warunki do gry.

– Wracamy do własnej hali i mam nadzieję, że kibice przyjdą jak najliczniej, zapełnią halę tak pięknie, jak to było na meczach z ZAKSĄ czy Lube. Żeby nas wesprzeć i ponieść do półfinału. Trzeba pokazać pazur i przypieczętować to wejście do półfinału – podkreśla nasz środkowy, Jurij Gladyr, po czym dodaje: Nie ma mowy, że ktoś tutaj się podda. Oni nam już pokazali, kiedy wygrywaliśmy u siebie 2:0 w setach, że nigdy się nie poddają. Trzeba mieć to na uwadze i pamiętać o tym. Tamten mecz wprowadził trochę pokory w nasze szeregi. Przepracowaliśmy ostatnie dni w pełni skoncentrowani i efektem było to sobotnie zwycięstwo.

Podczas sobotniego starcia w Ergo Arenie nasza drużyna mogła liczyć na świetny doping około stuosobowej grupy naszych kibiców.

– Kibice zawsze są z nami. Od początku do końca zawsze w nas wierzą. Jesteśmy im za to wdzięczni, bo gramy dla nich i cieszymy się, że tak dużo ich zawitało do Gdańska. Liczę na jeszcze więcej u nas. Mam nadzieję, że nasza hala zapełni się w środę, tak jak na meczu z Lube i razem będziemy grać, kibicować i świętować – dodaje Szymura.

Początek środowego spotkania o wejście do półfinału PlusLigi o 17:30 Transmisję przeprowadzać będzie stacja Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin