W sobotę wracamy do gry w PlusLidze! Naszym rywalem – Trefl Gdańsk

Opublikowany przez 21 października, 2020 14:23

Rozmiar czcionki : A- A A+

Splot niespodziewanych okoliczności sprawił, że już w najbliższy weekend nasz zespół przystąpi do rywalizacji w PlusLidze.

Jastrzębski Węgiel w poniedziałek powrócił po kwarantannie do treningów. Nic nie zapowiadało tego, że w tym tygodniu uda się rozegrać jakikolwiek oficjalny mecz. Realny powrót naszej drużyny do gry miał nastąpić w dniach 27-29 października, w ramach 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów w rumuńskim Gałaczu.

Tymczasem dzisiaj okazało się, że w drużynie Stali Nysa stwierdzono przypadek koronawirusa. Zespół z Dolnego Śląska miał w nadchodzący weekend zmierzyć się na wyjeździe z Treflem Gdańsk, ale spotkanie to nie dojdzie do skutku. W związku z tym, że ekipie z Pomorza „zwolnił” się w ligowym kalendarzu jeden termin, doszło do szybkiego porozumienia na linii: kluby – Polska Liga Siatkówki, a jej efektem jest zaplanowany na najbliższą sobotę mecz Jastrzębskiego Węgla z Treflem w Jastrzębiu-Zdroju.

Spotkanie to odbędzie się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego starcia przeprowadzi Polsat Sport.

Przypomnijmy, że nasz zespół pierwotnie, zgodnie z terminarzem PlusLigi, miał się zmierzyć u siebie z Treflem 18 października, ale mecz ten storpedował stwierdzony w naszej drużynie pozytywny przypadek na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dlatego też sobotni pojedynek z Treflem będzie właśnie tym zaległym meczem 8. kolejki PlusLigi pomiędzy naszym zespołem i „gdańskimi lwami”.

Niestety, sobotnia konfrontacja odbędzie się bez udziału publiczności. Jest to podyktowane najnowszymi wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które obowiązują od 17 października, w kwestii nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego.