W sobotę podejmujemy Projekt Warszawa

07.02.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Po 11 dniach przerwy od gry, w najbliższą sobotę o godzinie 14:45 nasi siatkarze przystąpią do walki o ligowe punkty. Rywalem naszej drużyny w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej będzie notujący wspaniałą serię zespół Projektu Warszawa.

Nasz najbliższy przeciwnik na 11 ostatnich spotkań wygrał aż 10, zdobywając 29 z możliwych 33 punktów. Stołecznej drużynie widzie się tak dobrze od momentu, kiedy zespół przejął trener Piotr Graban w miejsce zdymisjonowanego Włocha Roberto Santilliego.

W ostatniej serii gier nasz zespół pauzował ze względu na niedostępność hali w Rzeszowie w tym terminie. Natomiast warszawianie w tym czasie pokonali u siebie mistrza Polski, Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Projekt zajmuje obecnie piątą lokatę w ligowej tabeli. To spora odmiana w stosunku do tego, co było jeszcze niedawno, kiedy po 13. kolejkach warszawianie okupowali jedenaste miejsce.

Jastrzębski Węgiel, który jest wiceliderem, po raz ostatni rozegrał swój mecz 31 stycznia, kiedy w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski pokonał na wyjeździe drugoligowca, ChKS Arkę Chełm. Później, w związku z dłuższą pauzą w grze, nasza drużyna miała czas na spokojny trening i regenerację. Sobotni pojedynek zapowiada się ekscytująco.

To będzie wyjątkowo ciężkie spotkanie przeciwko zespołowi z Warszawy. Przyjdźcie więc na halę zobaczyć ten mecz na żywo. Mam nadzieję, że ją zapełnicie. Warszawa wygrała już kilka meczów z rzędu, wracają z dalekiej podróży. Byli chyba już na jedenastym miejscu w tabeli, teraz są na piątym, więc grają bardzo dobrze. To będzie zacięta walka. Zapraszamy na mecz i kibicujcie nam w sobotę – apeluje do fanów Benjamin Toniutti, rozgrywający i kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 14:45. Transmisja – w Polsacie Sport.

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin