Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W sobotę podejmujemy Asseco Resovię. „Będzie bitwa”

17.09.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W sobotę o godzinie 14:45 Jastrzębski Węgiel zmierzy się przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów. Będzie to pierwsze spotkanie nowego sezonu PlusLigi rozgrywane w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. To po prostu trzeba zobaczyć!

Nasza drużyna przystąpi do tego spotkania po zwycięstwie 3:2 odniesionym w niedzielę na trudnym terenie w Zawierciu, z tamtejszym Aluronem CMC.

Nasz najbliższy rywal w pierwszej serii gier pauzował. O przełożenie meczu z Asseco Resovią zawnioskował przeciwnik rzeszowian Trefl Gdańsk, który przed sezonem borykał się z zakażeniami koronawirusem, przez co stracił ponad miesiąc przygotowań do rozgrywek. Z uwagi na to gdańszczanie poprosili o możliwość późniejszej inauguracji sezonu.

Po ostatnim sezonie w rzeszowskim zespole dokonano sporych roszad kadrowych. Zmienił się m.in. szkoleniowiec drużyny (nowym trenerem został Włoch Alberto Giuliani), jak również 11 z 14 zawodników z kadry pierwszego zespołu. Obecną Asseco Resovię eksperci stawiają w gronie kandydatów do tytułu mistrzowskiego w sezonie 2020/21.

– Resovia zbudowała w tym sezonie silny zespół, składający się z dobrze do siebie pasujących elementów. Drużynę prowadzi doświadczony szkoleniowiec. Z tych powodów nie mam wątpliwości, że w sobotę będzie bitwa. To nasz pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie, więc będziemy chcieli zrobić  dobre wrażenie na naszych fanach, przyjaciołach i rodzinach – zapowiada Luke Reynolds, trener naszego zespołu.

UWAGA: Sobotni mecz odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Będzie to wiązało się z: obowiązkiem zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz podczas poruszania się w hali, zajmowania miejsc na widowni z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami, a także dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i opuszczaniu obiektu.

Ponadto informujemy, że kasy biletowe, punkt gastronomiczny na antresoli, sala zabaw dla dzieci oraz automaty z napojami i przekąskami w hali będą w dniu meczu nieczynne.

Bezpośrednią transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.

BILETY (do zakupu wyłącznie w internecie):

https://abilet.pl/sala/jastrzebski-wegiel-vs-asseco-resovia-rzeszow-6858

Skład naszych rywali:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki.

Atakujący: Karol Butryn, Damian Domagała.

Przyjmujący: Klemen Cebulj , Rafał Buszek, Nicolas Szerszeń, Robert Taht.

Środkowi: Piotr Hain, Jeffrey Jendryk, Bartłomiej Krulicki, Timo Tammemaa.

Libero: Bartosz Mariański, Michał Potera

Trener: Alberto Giuliani

Bilans spotkań w jastrzębskiej HWS:

Mecze u siebie:

Rozegrane          19

Wygrane             11

Przegrane           8

Wynik w setach 40:34

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin