Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W sobotę mecz z zawiercianami. „Podtrzymać serię zwycięstw we własnej hali”

18.11.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

20 listopada o godzinie 14:45 nasza drużyna w ramach 8. kolejki PlusLigi zmierzy się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Będzie to starcie aktualnie drugiej z trzecią ekipą w plusligowym rankingu. Nasz zespól wyprzedza rywali o dwa punkty, przy czym podopieczni trenera Andrei Gardiniego rozegrali o jedno spotkanie więcej od przeciwników.

Moje oczekiwania względem najbliższego spotkania są takie, by podtrzymać serię zwycięstw we własnej hali. W Jastrzębiu-Zdroju nie przegraliśmy jeszcze meczu w tym sezonie i mam nadzieję, że ta zwycięska seria zostanie podtrzymana. Życzyłbym sobie, żeby hala była w sobotę wypełniona kibicami, którzy będą nas wspierać i poniosą nas do kolejnej wygranej – mówi Benjamin Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Miniony tydzień był niezwykle intensywny dla naszej drużyny. Jastrzębski Węgiel w siedem dni rozgrał trzy mecze. – Za nami ciężki tydzień, w trakcie którego rozegraliśmy trzy spotkania. W dwóch przypadkach musieliśmy podróżować. Najpierw było starcie z Treflem Gdańsk u siebie, później wyjazd do Kędzierzyna-Koźla, a na koniec długa wyprawa do Suwałk. Cieszymy się z powrotu do Jastrzębia-Zdroju z kompletem punktów wywalczonym w Suwałkach, ponieważ zawsze ciężko gra się mecz po tak długiej podróży, jak ta, którą mieliśmy w przypadku Ślepska. Ten tydzień jest naprawdę cenny ze względu na możliwość spokojnego przygotowania się do meczu z Zawierciem. Zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym mamy sporo czasu, by potrenować siatkarsko i popracować wspólnie jako zespół. Mam nadzieję, że będzie to z korzyścią dla nas i będziemy dobrze przygotowani na ten trudny pojedynek z Zawierciem – uważa Toniutti.

O najbliższym rywali Francuz wypowiada się z dużym respektem. – Wiemy, że jest to naprawdę trudny rywal. Rzeczywiście grają dobrze i notują świetny start w lidze. Teraz czeka ich seria meczów z silnymi przeciwnikami, więc dla nich starcie z nami będzie jednym z pierwszych testów. Musimy być przygotowani na wielki bój, bo jest to silny zespół, mający w składzie wielu doświadczonych i bardzo dobrych graczy – dodaje rozgrywający naszej drużyny.

Początek sobotniego hitu kolejki o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Skład naszych rywali, drużyny Aluronu CMC Warty Zawiercie:

Rozgrywający: Maximiliano Cavanna, Miguel Tavares

Atakujący: Mateusz Malinowski, Dawid Konarski

Przyjmujący: Facundo Conte, Piotr Orczyk, Uros Kovacević, Dominik Depowski

Środkowi: Patryk Niemiec, Miłosz Zniszczoł, Michał Szalacha, Wiktor Rajsner

Libero: Michał Żurek, Bartosz Makoś

Trener: Igor Kolaković

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin