Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W sobotę kolejne spotkanie z gatunku „o wszystko”. Pomarańczowi jadą po punkty do Bydgoszczy

08.03.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Mecze rozgrywane co trzy dni to już standard, do którego nasz zespół zdążył się przyzwyczaić w tym sezonie. Nie inaczej jest w tym tygodniu.

Po zmaganiach ligowych w środę (wygrana 3:1 z Cerradem Czarnymi Radom), w sobotę przed drużyną dowodzoną przez trenera Ferdinando De Giorgiego kolejna ligowa potyczka. Tym razem Pomarańczowi udają się do Bydgoszczy na mecz z tamtejszą Łuczniczką.

Walczący o awans do rundy play off nasz zespół nie może już sobie pozwolić na potknięcia. Każdy zdobyty punkt w najbliższych spotkaniach może być tym, który przesądzi o „być albo nie być” w strefie pozwalającej na grę o medale.

– Ja osobiście nie śledzę gorączkowo ligowej tabeli, nie analizuję na bieżąco wyników, ale oczywiście wiem, że aktualnie jesteśmy na szóstym miejscu, a Bydgoszcz walczy o utrzymanie w lidze. Zapowiada się więc ekscytujące starcie. My potrzebujemy punktów, żeby dostać się do play off, natomiast oni chcą „przetrwać” w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zatem będzie walka na całego. W zeszłym roku grało nam się w tej dużej bydgoskiej hali bardzo przyjemnie. Wierzę, że i tym razem sięgniemy po komplet punktów – mówi Salvador Hidalgo Oliva.

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w ostatnim meczu ligowym poprowadził swój zespół do wygranej z Cerradem Czarnymi Radom, zdobywając 25 punktów w meczu. Zasłużenie został wybrany MVP tego spotkania.

– Cieszę się, że mogłem pomóc mojej drużynie. W środę czułem się na boisku bardzo dobrze. Szczęśliwie dla mnie dostawałem wiele piłek i mogłem je kończyć. Ale tak jak wspomniałem, to była nasza wspólna praca. Potrzebowaliśmy tych punktów, szczególnie, że graliśmy przed własną publicznością. I to rzeczywiście był nasz poziom gry. Udowodniliśmy, że jesteśmy drużyną na play offy, że zeszłoroczny sukces nie wziął się znikąd. Statuetki MVP nie są teraz najważniejsze. Liczą się przede wszystkim zdobywane punkty przez nasz zespół i awans do play off. Tam będzie już inna gra, bo play off to zupełnie inna „historia” – uważa Hidalgo Oliva.  

Początek sobotniego spotkania w Hali Łuczniczka o godzinie 15:00. Relacja z meczu – na naszej stronie internetowej.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin