Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W sobotę hit PlusLigi z ZAKSĄ. „Spróbujemy sprawić im kłopoty”

08.02.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po mistrzu Polski czas na wicemistrza kraju i lidera rozgrywek PlusLigi. W sobotę o godzinie 14:45 Pomarańczowi podejmą przed własną publicznością ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Będzie to już trzecia konfrontacja z ekipą z Opolszczyzny w tym sezonie. W dwóch wcześniejszych – w lidze oraz Pucharze Polski – górą byli kędzierzynianie. Co więcej, w obecnym sezonie jeszcze żaden zespół nie znalazł na krajowym podwórku sposobu na drużynę dowodzoną przez trenera Andreę Gardiniego.

Mimo to nasz zespół jest przekonany, że ZAKSA jest do pokonania. – Z każdym przeciwnikiem można wygrać. Akurat z tym rywalem będzie to niezmiernie ciężkie, ale jest to realne. Zrobimy wszystko, by tak się stało – zapewnia Julien Lyneel, przyjmujący JW i lider naszej drużyny.

Francuz przyznaje, że na takiego przeciwnika nie potrzeba specjalnej motywacji. – Wiemy, z kim gramy. 15 zwycięstw w 15 meczach w lidze ma swoją wymowę. Ale my również potrafimy prezentować dobrą siatkówkę. Dlatego skupiamy się na sobie – mówi Lyneel. Pomarańczowi zajmują obecnie trzecią pozycję w tabeli. Wygrali 13 z 16 rozegranych spotkań. W ostatnią środę zwyciężyli na wyjeździe z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów 3:1.

Na czym zdaniem Lyneela polega fenomen obecnej ZAKSY?

– ZAKSA to bardzo stabilny zespół, mający sporo doświadczenia i w którym większość graczy gra ze sobą od dłuższego czasu. Są bardzo pewni siebie i grają świetnie. Ale spróbujemy zmienić ten stan rzeczy i sprawić im kłopoty – zapowiada Lyneel.

Początek sobotniej batalii w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godz. 14:45. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Bilety na to spotkanie będą dostępnie w dniu meczu w kasie HWS od godz. 12:45.

Zapraszamy!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin