Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W sobotę gramy hit ostatniej kolejki PlusLigi w Kędzierzynie-Koźlu

31.03.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

1 kwietnia o godzinie 20:30 nasza drużyna zagra ostatni mecz fazy zasadniczej. W kędzierzyńskiej Hali Azoty zmierzymy się z mistrzem Polski i podwójnym triumfatorem Ligi Mistrzów Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Dla obu drużyn będzie to ostatnie starcie sezonu zasadniczego PlusLigi. Tydzień później rozpocznie się faza play off PlusLidze. Na ten moment wiadomo tylko tyle, że Jastrzębski Węgiel nie spadnie już poniżej trzeciego miejsca, natomiast kędzierzynianie mogą zająć czwarte bądź piąte miejsce i w ćwierćfinale mistrzostw Polski zmierzą się z Projektem Warszawa.

Dla obydwu zespołów będzie to także ważny „przerywnik” przed rewanżami w półfinale Ligi Mistrzów. Obie ekipy wygrały swoje pierwsze starcia półfinałowe 3:1 – nasza drużyna w Turcji z Halkbankiem Ankara, natomiast ZAKSA – u siebie z włoską Sir Sicoma Monini Perugią. Nasz rewanż odbędzie się 5 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 20:30, zaś ZAKSA zagra we Włoszech o tej samej porze, tyle że dzień później.

To zawsze fajna sprawa móc zmierzyć się z ZAKSĄ. Z całą pewnością to trochę dziwny moment na rozgrywanie takiego spotkania, gdyż oba zespoły są pomiędzy naprawdę ważnymi pojedynkami w Lidze Mistrzów. Musimy potraktować ten mecz z ZAKSĄ jako starcie z mistrzem Polski i zwycięzcą Ligi Mistrzów, wyjść na boisko, dać z siebie wszystko, powalczyć i spróbować wygrać. Tak do tego trzeba podejść. Ale okres, w jakim przyszło nam się mierzyć, jest dziwny. Oni skończą fazę zasadniczą na czwartym lub piątym miejscu, nam już wiele powiedzą rozstrzygnięcia piątkowych meczów. Zobaczymy, jak to będzie – mówi Benjamin Toniutti, rozgrywający i kapitan Jastrzębskiego Węgla.

W tym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą trzykrotnie. W Superpucharze Polski górą był nasz zespół (3:2), natomiast zarówno w meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej, jak i w finale Pucharu Polski zwyciężyli kędzierzynianie, odpowiednio 3:2 i 3:0.

Początek sobotniego hitu 30. kolejki PlusLigi w Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 20:30. Transmisja z meczu w telewizji Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin