Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W sobotę gramy Derby Śląska w Katowicach

15.12.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Po emocjach związanych z wtorkowym występem w Lidze Mistrzów teraz naszych siatkarzy czeka mecz ligowy w Katowicach. W sobotę o godzinie 20:30 zmierzymy się na wyjeździe z GKS-em.

Sobotnia konfrontacja będzie jednym z trzech meczów, które zostały do rozegrania naszej drużynie w 2022 roku. Po pojedynku w Katowicach naszą drużynę czekają jeszcze pojedynki z Indykpolem AZS Olsztyn (wyjazd, 21.12, godz. 16:15) oraz LUK-iem Lublin (dom, 29.12, godz. 16:15). Później kolejne spotkanie rozegramy dopiero w Nowym Roku, 7 stycznia o godzinie 14:45 na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Nasz zespół ma już za sobą pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Na półmetku regularnej części rozgrywek (15 kolejek) zajmujemy 2. miejsce, z tą samą liczbą punktów co liderujący w plusligowym rankingu zespół z Zawiercia (38). Ustępujemy zawiercianom jedynie mniejszą (o jedną) liczbą zwycięstw (12/3).

Mecz w Katowicach będzie początkiem drugiej rundy. Mam nadzieję, że rozpoczniemy ją dobrze i z derbów Śląska wyjdziemy zwycięsko – mówi Jan Hadrava, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Optymistyczna informacja dla fanów Jastrzębskiego Węgla jest taka, że do pełni sił po urazie stawu skokowego wraca kapitan naszej drużyny Benjamin Toniutti, który we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Montpellier HSC VB zaliczył krótkie wejścia na plac gry.

– To było dla mnie frustrujące, nie móc wcześniej pomagać mojej drużynie. Szczególnie, że to pierwszy taki incydent od nawet nie wiem kiedy, żebym opuścił trzy mecze z rzędu z powodu kontuzji. Jestem więc szczęśliwy i mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie tylko lepiej i w przyszłości dalej będę mógł pomagać drużynie podczas meczów – mówi Francuz.

I dodaje: – Chciałbym z tego miejsca podziękować naszemu sztabowi medycznemu, bo wykonali kawał dobrej roboty przy mojej kontuzji, dzięki temu mogłem wrócić do gry już po dwóch tygodniach. Podziękowania należą się również trenerom, bo ciężko pracowaliśmy nad tym powrotem. Trenowałem rozegranie nawet siedząc na krześle, żebym nie tracił kontaktu z piłką.

Nasz najbliższy rywal, GKS Katowice, zajmuje na półmetku sezonu zasadniczego 12. miejsce (7 zwycięstw, 8 porażek). W pierwszym spotkaniu tego sezonu pokonaliśmy katowiczan 3:0.

Początek sobotniego meczu o godzinie 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin