Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W sierpniu kolejna edycja Letniej Grand Prix na plaży

08.07.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższe wakacje do Krakowa zawitają gracze Ligi Mistrzów Świata. Już po raz trzeci będą rywalizować w turnieju PreZero Grand Prix PLS. W nietypowej, czteroosobowej odmianie siatkówki plażowej zawodnicy PlusLigi zaprezentują się mieszkańcom stolicy Małopolski w dniach 11-14 sierpnia. Po raz kolejny sponsorem tytularnym rozgrywek Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki została firma PreZero.

Przypomnijmy, że pomysł rozgrywek ligi letniej na piasku zrodził się po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa szefowie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. musieli zdecydować o przedwczesnym zakończeniu sezonów ligowych 2019/2020. Wtedy znaleziono sposób na połączenie przygotowań do startu ligi z atrakcyjnym turniejem na piasku.

Ta inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – W poprzednich edycjach siatkarze pokazali, że tęsknili za grą, a kibice na trybunach i przed telewizorami udowodnili, jak bardzo kochają siatkówkę. Cieszę się, że kolejny raz zagramy w Krakowie, dzięki znakomitej współpracy z włodarzami tego miasta mamy szansę tworzyć niepowtarzalne widowiska. Już teraz zapraszam wszystkich do wspólnego oglądania zawodów, na żywo i przed telewizory – dodaje prezes.

W ubiegłym roku mecze w Krakowie cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców, a turniej rozgrywany będzie, tak jak ostatnio, na boiskach w kompleksie sportowym KS Wanda przy ulicy Bulwarowej 39. Początek zaplanowano na czwartek 11 sierpnia, medalistów poznamy w niedzielę 14 sierpnia.

Cieszymy się, że władze Polskiej Ligi Siatkówki po raz kolejny postanowiły zaufać Krakowowi jako doświadczonemu gospodarzowi wydarzeń siatkarskich. Turniej jest okazją do podziwiania na żywo czołowych zawodników, do tego rywalizujących inaczej niż podczas sezonu ligowego – w niezwykle widowiskowej i atrakcyjnej formule na piasku. Z radością gościmy też barwne kluby kibica z całego kraju, których liczni przedstawiciele gorąco dopingują swoje drużyny w zmaganiach o prestiż i cenne nagrody. Mamy nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w sprawdzonym miejscu – w kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W poprzedniej edycji triumfował Indykpol AZS Olsztyn, zaś w pierwszej edycji najlepszy był Jastrzębski Węgiel.

Wstęp na turniej i do strefy kibica w kompleksie sportowym KS Wanda będzie bezpłatny.

Pierwszym rywalem naszej drużyny będzie Stal Nysa.

Drabinka turnieju przedstawia się następująco:

Źródło: PlusLiga.

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin