Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W piątek starcie z MKS Będzin. „Liczymy na rewanż”

01.02.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

PlusLiga nie zwalnia tempa. Poniedziałkowy mecz z BBTS-em Bielsko-Biała jest już historią, w piątek przed naszą drużyną kolejna ligowa konfrontacja, tym razem z MKS-em Będzin.

Najbliższy rywal kojarzy się naszemu zespołowi niezbyt dobrze. To właśnie MKS okazał się pierwszym pogromcą Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie. W 5. kolejce PlusLigi ekipa dowodzona przez trenera Stelio De Rocco niespodziewanie wygrała w Jastrzębiu-Zdroju 3:1.

– Bardzo żałujemy tej porażki, bo w tym momencie bylibyśmy w innym miejscu w tabeli, zajmowalibyśmy pewniejszą pozycję w ligowym rankingu, a tak musimy zaciekle bić się o punkty i mocno pilnować się, by już nic nie stracić. Liczymy, że uda nam się zrewanżować rywalom – mówi Maciej Muzaj.

Atakujący Jastrzębskiego Węgla przyznaje jednocześnie, że będzinianie prezentują naprawdę solidną siatkówkę. W ostatniej serii gier pokonali u siebie Cuprum Lubin, a wcześniej kilkakrotnie urywali punkty u siebie wyżej notowanym przeciwnikom (LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, PGE Skra Bełchatów).

– Na pewno nie będzie to łatwy mecz. Będzin to mocny, ułożony zespół z fajnym trenerem. Mają w składzie kilku solidnych zawodników. Cuprum, które jest pretendentem do walki o czołową czwórkę, ostatnio nie poradziło sobie z MKS-em. Dla nas to też jest jakaś przestroga, że nie można ich lekceważyć i trzeba nastawić się na nich tak, jak na najmocniejszego przeciwnika – uważa Muzaj.

Pomarańczowi są w dobrej formie. W 2017 roku rozegrali sześć meczów (PlusLiga oraz Puchar Polski), z których wygrali pięć. – Oprócz półfinału Pucharu Polski wszystko w tym roku idzie po naszej myśli. Ale nie jest to żadna nowość czy miłe zaskoczenie, tylko nasz plan. To realizacja tego, co chcemy osiągnąć. Chcemy być w czołowej czwórce, walczyć o medale i każdy taki mecz po prostu musimy wygrywać – kończy atakujący pomarańczowej drużyny.

Wyjazdowe spotkanie w sosnowieckiej Hali MOSiR przy ul. Żeromskiego 9 (tam rozgrywa w roli gospodarza swoje mecze MKS) rozpocznie się o godzinie 19:00.

Zapraszamy na naszą stronę internetową na relację set po secie z tego spotkania.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin