Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W niedzielę rewanżowe starcie o awans do LM. Postawić kropkę nad „i”!

10.11.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W najbliższą niedzielę nasza drużyna podejmie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Omonię Nikozja w rewanżowym meczu 3. rundy wstępnej Ligi Mistrzów. Stawką tego pojedynku  jest awans do fazy grupowej rozgrywek z udziałem 20 najlepszych ekip na Starym Kontynencie.

Po zwycięstwie w środę 3:0 w pierwszym spotkaniu na wyjeździe, w niedzielę Pomarańczowym do awansu wystarczą dwa sety. – Jestem zadowolony z tego, jak zakończył się pierwszy mecz w naszej parze. Wygrana za trzy punkty jest ważna i oznacza, że w rewanżu możemy zagrać luźno, ale agresywnie – uważa Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Chociaż wydaje się, że tylko kataklizm może odebrać Pomarańczowym możliwość występów w fazie grupowej Ligi Mistrzów nasi zawodnicy zachowują ostrożność. – Każdy z nas ma przekonanie, że tak właśnie jest, aczkolwiek ja już jeden kataklizm w barwach Jastrzębskiego Węgla przeżyłem, odpadając z Pucharu CEV kilka sezonów temu [Chodzi o dwumecz fazy w 1/8 finału Pucharu CEV w 2013 roku z tureckim zespołem Maliye Milli Piyango Ankara, gdzie po wygranej w pierwszym meczu 3:1 w Turcji JW uległ u siebie 1:3 oraz w złotym secie – przyp. red.], więc nie ma co wybiegać w przyszłość, tylko trzeba skoncentrować się na tym co czeka nas w niedzielę. I po prostu wykonać swoje zadanie – stwierdza Jakub Popiwczak, libero naszego zespołu.

Na razie nasz zespół musi odpocząć po wyczerpującej podróży powrotnej z Cypru. Z powodu kilkugodzinnego opóźnienia wylotu z Larnaki (problemy techniczne samolotu) nasza ekipa nie zdążyła na samolot z Kolonii do Berlina, gdzie miał czekać na nią podstawiony klubowy autokar. W efekcie kierowca autokaru musiał jechać po zespół do samej Kolonii i stamtąd przetransportować naszych siatkarzy i sztab do Jastrzębia-Zdroju. Pomarańczowi dotarli więc na Śląsk dopiero w piątek rano! – Powrót był ciężki, ale nie byliśmy w stanie tego przeskoczyć. W zamian mogliśmy spędzić czas na cypryjskiej plaży – pociesza się trener JW.

Początek niedzielnej konfrontacji o godz. 17:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin