Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W niedzielę pojedynek w Bełchatowie. „Jesteśmy w stanie to zrobić”

24.02.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po środowych emocjach związanych z występem Pomarańczowych przed własną publiką przeciwko beniaminkowi ligi Espadonowi Szczecin (wygrana 3:0), w najbliższym czasie nasz zespół czeka seria meczów wyjazdowych.

Rozpoczynają ją od konfrontacji z brązowym medalistą PlusLigi, PGE Skrą Bełchatów. Po niej Pomarańczowi zmierzą się kolejno w Gdańsku z LOTOS-em Treflem (5 marca) oraz w Lubinie z Cuprum (8 marca).

Teraz jednak nasza drużyna skupia się na najbliższym celu, czyli na niedzielnym starciu w bełchatowskiej Hali Energia. – Można powiedzieć, że jest to mecz za sześć punktów, bo jesteśmy z Bełchatowem bardzo blisko siebie w tabeli. Mam nadzieję, że uda nam się ugrać jak najwięcej punktów. W poprzedniej rundzie to były dwa „oczka”. Jeśli udałoby się zgarnąć komplet punktów, to odskoczylibyśmy niesamowicie. Ja wierzę, że jesteśmy w stanie to zrobić. Mamy taki potencjał  – uważa Maciej Muzaj, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w tym sezonie w Jastrzębiu-Zdroju zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Marka Lebedewa 3:2. – Skra jest bardzo mocnym zespołem. Przejście Bartka Kurka na przyjęcie spowodowało, że nie wiadomo czego teraz się po nich spodziewać, bo to był taki as ukrywany trochę w rękawie. Na pewno będzie ciekawe widowisko – przewiduje Muzaj.

Nasz zawodnik w przeszłości reprezentował barwy PGE Skry i jak sam przyznaje będzie to dla niego ważny mecz. – Oczywiście, że ten mecz jest dla mnie szczególny, bo spędziłem tam dwa i pół roku. Lubię tę halę i lubię to miasto. Bardzo chciałbym się tam jak najlepiej zaprezentować – podkreśla atakujący naszego zespołu.

Początek niedzielnego meczu w Hali Energia o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin