Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W niedzielę podejmujemy PGE Skrę Bełchatów. „Przyjeżdża mocny przeciwnik”

22.10.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W niedzielę o godzinie 14:45 nasz zespół w ramach 4. kolejki PlusLigi zmierzy się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej z PGE Skrą Bełchatów.

Po środowym triumfie w Superpucharze Polski (zwycięstwo z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0) nasza drużyna wraca na ligowe parkiety.

W najbliższej serii gier podejmiemy w jastrzębskiej hali PGE Skrę Bełchatów. Nasi rywale w trzech dotychczasowych spotkaniach ligowych wywalczyli siedem punktów i pozostają niepokonani. Dwie punktowe straty zanotowali po tie-breakach z Indykpolem AZS Olsztyn oraz Stalą Nysa.

Z kolei nasz zespół dowodzony przez trenera Andreę Gardiniego ma na swym koncie dwa zwycięstwa za trzy punkty i jedno „oczko” wywalczone z Projektem Warszawa.

Przy okazji niedzielnego meczu do jastrzębskiej hali zawita nowy szkoleniowiec PGE Skry Slobodan Kovać, który prowadził Jastrzębski Węgiel w niedokończonym z powodu wybuchu pandemii koronawirusa sezonie 2019/2020.

Niedzielna konfrontacja cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców. Limit miejsc w hali (ograniczenie ze względu na obostrzenia pandemiczne) został już wypełniony, bo pula wszystkich biletów przeznaczonych do sprzedaży wyprzedała się.

Naszych kibiców może cieszyć fakt, że z każdym dniem do pełni sił wracają rekonwalescenci: Eemi Tervaportti oraz Rafał Szymura. Fin ma już nawet za sobą krótki epizod na boisku w środowym meczu w Lublinie.

Niezmiernie cieszymy się z wywalczenia Superpucharu, ale już trzeba myśleć o kolejnym meczu, który jest „tuż za rogiem”. Przyjeżdża mocny przeciwnik, PGE Skra Bełchatów, i mam nadzieję, że kibice dopiszą, a publiczność poniesie nas do zwycięstwa – mówi środkowy Jurij Gladyr Jastrzębskiego Węgla.

Początek spotkania o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

 

Skład naszych rywali, drużyny PGE Skra Bełchatów:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Mihajlo Mitić

Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Damian Schulz

Przyjmujący: Dick Kooy, Milad Ebadipour, Robert Taht, Mikołaj Sawicki

Środkowi: Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Sebastian Adamczyk

Libero:  Kacper Piechocki, Robert Milczarek

Trener: Slobodan Kovać

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin