Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W niedzielę gramy w Radomiu. Po raz pierwszy w nowej hali

25.03.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższą niedzielę Jastrzębski Węgiel rozegra wyjazdowe spotkanie 25. kolejki PlusLigi. Mecz z Cerradem Eneą Czarnymi Radom rozpocznie się o godzinie 20:30, a transmisję ze spotkania przeprowadzać będzie stacja Polsat Sport.

Po środowym zwycięstwie 3:1 z Projektem Warszawa, Jastrzębski Węgiel zrównał się punktowo w tabeli PlusLigi z jej liderem – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Niewykluczone, że kolejne wygrane w pozostałych meczach rundy zasadniczej umożliwią naszej drużynie zajęcie pierwszego miejsca przed rozpoczęciem fazy play-off. Kolejną okazją do zdobycia istotnych trzech punktów będzie mecz z drużyną z Radomia.

Aktualnie podopieczni Jakuba Bednaruka zajmują trzynaste miejsce w plusligowej tabeli. Jeszcze niedawno radomianie mogli czuć się zupełnie bezpiecznie, jeśli chodzi o uniknięcie barażu o utrzymanie w PlusLidze, jednak po porażce 1:3 z PSG Stalą Nysa sytuacja dla ich drużyny się skomplikowała. Aby utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju, muszą walczyć o wygraną w pozostałych do końca fazy zasadniczej meczach. Tak więc zarówno my, jak i nasz następny przeciwnik, będziemy zaciekle walczyć o ważne w tym momencie sezonu punkty.

Przyjmujący naszego zespołu i MVP ostatniego meczu, Tomasz Fornal, w drużynie z Radomia spędził kilka lat. W niedzielę będzie miał okazję wrócić do miasta, lecz nie pod „złoty sufit”. Od stycznia tego roku siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom swoje spotkania rozgrywają w nowej hali przy ulicy Struga 63. Niedzielna wizyta będzie naszą pierwszą na nowym obiekcie naszych rywali.

„Spodziewamy się tam ciężkiego spotkania, co prawda już nie na tej hali, w której spędziłem trzy lata, pod „złotym sufitem”, tylko na nowej. Zawodnicy, którzy już tam grali, bardzo ją sobie zachwalali. Mam nadzieję, że kibice dopiszą i będzie komplet publiczności – stwierdza Tomasz Fornal.

Jastrzębski Węgiel po powrocie z meczu wyjazdowego nie będzie miał czasu na odpoczynek. Następne kilkanaście dni będzie przepełnione niezwykle istotnymi dla tej części sezonu spotkaniami. W środę 30 marca o godzinie 20:00 we własnej hali podejmiemy Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i będzie to pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów. W następną niedzielę, również w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, odbędzie się kolejny mecz z ZAKSĄ, tym razem ligowy. Możliwe, że decydujący o finalnym miejscu obu drużyn w tabeli przed fazą play-off. Z kolei drugi półfinał Ligi Mistrzów odbędzie się 7 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu. Trzy mecze z rzędu z aktualnym liderem PlusLigi i obrońcą tytułu Klubowego Mistrza Europy to prawdziwe wyzwanie.

Zwycięstwo w każdym w nich zapewniłoby nam miejsce w finale Ligi Mistrzów i pierwsze miejsce w PlusLidze, oczywiście zakładając, że wygramy mecz z radomianami, co podkreśla Fornal:

„Przed nami mecz z zespołem z Radomia, który pokazał w meczu z ZAKSĄ, że potrafi grać dobrą siatkówkę. Na pewno będzie to ciężkie spotkanie i nie skupiamy się jeszcze na meczu z ZAKSĄ. Pewne rzeczy trzeba jeszcze zrobić, żeby ten bezpośredni mecz między nami i kędzierzynianami był decydujący”.

Początek niedzielnego spotkania o 20:30. Bezpośrednia transmisja będzie dostępna w Polsacie Sport.

 

Skład naszych rywali, Cerradu Czarnych Radom:

Rozgrywający: Kędzierski, Nowak, Voropaev

Atakujący: Gąsior, Faryna

Przyjmujący: Berger, Santana, Firszt, Rusin

Środkowi: Ostrowski, Lemański, Sadkowski, Parkinson, Warda

Libero: Masłowski, Nowowsiak

Trener: Jakub Bednaruk

 

AUTOR: Marta Pawletko.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin